امروز پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
امام جمعه شهرستان پردیس :

خبرنگاران هدایت گر افکار عمومی هستند

پردیس- ابتکارآنلاین: امام جمعه شهرستان پردیس گفت: خبرنگار، واسطه مردم و مسؤلان بوده و خبرنگاران رسانه ‌ها هستند که با تیزهوشی و دقت، نقش واسطه بین مردم و مسؤولان را ایفا می ‌کنند ؛ این عزیزان مرکز هدایت افکار عمومی هستند .
کد خبر: 1301
زمان انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸ بعد از ظهر -
6 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام سید حسین حسینی در خطبه های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس در جمع نمازگزاران ضمن تسلیت به بازماندگان و ابراز همدردی با آسیب دیدگان سیل اظهار داشت: سیلاب‌های اخیر در کشور تاکنون حدود ۸۰کشته برجای گذاشته است و دهها نفر نیز مجروح شده‌اند.

 

وی ادامه داد: اگر سیاست گذاری درست انجام شود و قوانین و استانداردهای لازم تنظیم و اجرا بشود این‌همه مال و جان مردم از بین نمی رود ومجلس انقلابی و دولت مردمی در این راستا برای ریل‌گذاری درست و برنامه‌ریزی و اقدام آینده‌نگرانه مسئولیت ویژه‌ای دارند.

 

امام جمعه شهرستان پردیس ادامه داد: مشکل اساسی مدیریت بحران در کشور ما این است که صرفا نگاه پسینی بوده نه پیشگیرانه و آینده‌نگرانه و به رویکرد عملیاتی در حین یا پس از حوادث اضطراری و غیرمترقبه تقلیل یافته است.

 

حسینی ضمن تقدیر از حضور موثر ومستمر محسن منصوری استاندار تهران، اظهار داشت: پاکسازی مناطق سیل زده روستای مزداران بر عهده شهرستانها گذاشته شده و در این راستا حضور ظفر پور ابراهیم فرماندار شهرستان پردیس برای کمک رسانی مستمر و  فعالیت نیروهای شهرداری های شهرستان قابل تقدیر است.

 

امام جمعه شهرستان پردیس با اشاره به گلایه روستائیان گلدره، توضیح داد: در برخی از مناطق سیل زده شهرستان پردیس مانند روستای گلدره در بحث خدمت رسانی تاخیر صورت گرفته است و مردم این روستا هم گله داشتند که شنیدیم از دیروز بحث خدمت رسانی را آغاز کردند که امیدوارم خیلی با سرعت و جدیت تمام این تاخیر صورت گرفته را جبران کنند.

 

رجعت سفیران غربت و مظلومیت(پیکر پاک سردار بی‌سر و چهار شهید مدافع حرم)

 

حسینی گفت: پنج شهید مدافع حرم پس از حدود ۸ سال، پیکر مطهرشان شناسائی و به وطن بازگشتند. که قافله سالار این ۵ شهید، سردار شهید عبدالله اسکندری (قصرالدشت شیراز) است وی نخستین شهید ایرانی بود که تکفیری‌ها با بغض و کینه خود سر از پیکرش جدا کرده و بر نیزه آویختند و اکنون پیکر پاکش پس از هشت سال به میهن اسلامی بازگشته است.

 

وی افزود: شهید رحیم کابلی (بهشهر)، شهید محمد امین کریمیان و شهید عباس آسمیه  در این کاروان پس از ۸ سال به وطن باز گشته و تشییع می شوند.

 

ضعف قدرتهای جهانی در برابر ایران مقتدر

 

وی توضیح داد: بازدارندگی و اقتدار ایران در تولید و صدور سلاح و پاسخ قاطع ایران به مقصرنمایی اروپایی‌ها نشانه هایی از ضعف قدرتهای جهانی در برابر ایران مقتدر است.

 

امام جمعه شهرستان پردیس با اشاره به تحریم روسیه و زمستان سرد اروپای بازنده، توضیح داد: اگر مسکو، گاز را به روی اروپا ببندد، قیمت حامل‌های انرژی و نرخ تورم در اروپا رشد چشمگیری خواهد داشت و از منظر ثبات اقتصادی و اجتماعی می‌تواند تبعات منفی برای اروپا به همراه داشته باشد.

 

حسینی ادامه داد: فراز مهمی از پیچ تاریخی که با جنگ اوکراین آغاز شده‌است تحولات زیادی را در آینده رقم خواهد زد و  اروپای ضعیف‌شده یکی از پیامدهای آن است.

 

وی با تاکید بر اینکه مسئولین هیات ها، عزداری امام حسین(ع) را در شان سیدالشهدا (ع)  برگزار کنند، توضیح داد:  رعایت حق الناس، توضیح و تذکر با بانوان بی حجاب و بد حجاب، اقامه نماز جماعت در هیات ها و پرهیز از تحریف و خرافات در هیاتهای عزدارای رعایت شود.

 

امام جمعه شهرستان پردیس ضمن گرامیداشت ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا و تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: خبرنگار وظایفی مانند: صداقت در گفتار، رعایت انصاف و تقوای سیاسی و اخلاق حرفه ای، درستی و امانت داری در حرفه خبرنگاری و ولایت مدار و انقلابی بودن از وظائف و ویژگی های مهم یک خبرنگار است.

 

حسینی ادامه داد: یکی دیگر از وظایف خبرنگاران این است که بدانند خبرنگار، واسطه مردم و مسؤلان اند، این خبرنگاران رسانه ‌ها هستند که با تیزهوشی و دقت، نقش واسطه بین مردم و مسؤولان را ایفا می ‌کنند وخبرنگاران موتور هدایت افکار عمومی هستند پس باید دقت داشته باشند که افکار مردم مسلمان را به چه سمتی و جهتی هدایت می کنند.

 

شهرستان پردیس با جمعیتی نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید