امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
کاربران در حمایت از رجزخوانی میثم مطیعی نوشتند:

اونی که خوندی «رجز» نبود، «موشک نقطه‌زن» بود!

رجزخوانی حماسی میثم مطیعی و مسدودیت صفحه او از سوی اینستاگرام با واکنش گسترده‌ای از سوی کاربران مجازی همراه شده است.
کد خبر: 1376
زمان انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰ بعد از ظهر -
10 بازدید

چند روز پیش همزمان با شب چهارم ماه محرم، میثم مطیعی،  مداح و ذاکر شناخته شده اهل بیت، رجز حماسی و ضدصهیونیستی را در هیئت عزاداری حسینی خواند که طی روزهای اخیر واکنش‌های زیادی را به همراه داشته و حسابی در فضای مجازی جنجال برانگیز شده است.

 

میثم مطیعی در این رجزخوانی که به رجز حماسی «الله اکبر، خامنه‌ای رهبر» معروف شده، از به میدان آمدن رهروان سردار سلیمانی و شهدای اسلام و  پایان کار رژیم صهیونیستی می‎گوید و عزاداران حسینی نیز در اجرای این قطعه او را همراهی می‌کنند.

 

مطیعی این رجزخوانی را در صفحه اینستاگرام خود هم منتشر کرد و پس از دست به دست و پربازدید شدن آن در رسانه‌ها، اتفاقی که با توجه به سوابق این شبکه اجتماعی در واکنش به محتوای ضدصهیونیستی انتظارش می‌رفت افتاد. اینستاگرام برخلاف ادعاهایی که در آزادی بیان و انتشار محتوا دارد، در اقدامی حمایتگرانه از رژیم صهیونیستی صفحه اینستاگرامی میثم مطیعی با حدود یک میلیون دنبال کننده را حذف کرد. اما ماجرا به همین‌جا ختم نشد و صفحه ۲۰۰ هزار نفری مطیعی نیز در ادامه توسط اینستاگرام بسته شد.

 

پس از این اتفاق، شبکه سه سیما در حمایت از اثر حماسی تولید شده و در پاسخ به اقدام سرکوبگرانه اینستاگرام و حامیانش، اعلام کرد که این قطعه به مدت یک هفته هر شب ساعت ۲۱:۲۵ دقیقه بر روی آنتن این شبکه تلویزیونی می‌رود.

 

در چند روز گذشته انتشار این قطعه، واکنش اینستاگرام به آن و حمایت داخلی از آن مورد توجه و نقد بسیاری از فعالان فضای مجازی قرار گرفته و کاربران با اشاره به موثر و قابل اهمیت بودن این موضوع، توئیت‌هایی را در صفحه‌های خود به اشتراک گذاشتند که در ادامه تعدادی از آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید