امروز سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲

رسم حراجی در حسینیه؛ آئین ۱۰۰ ساله فشمی‌ها

شمیرانات- ابتکارآنلاین: اهالی فشم از توابع رودبارقصران، بیش از ۱۰۰ سال بر آئین رسم حراجی اجناس در حسینیه پایبند بوده و درآمد آن را در امور خیریه پس از عاشورای حسینی هزینه می کنند.
کد خبر: 1620
زمان انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹ بعد از ظهر -
203 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این مراسم منحصر به فرد و دیدنی که با استقبال بی‌نظیر اهالی بومی و غیربومی مواجه می‌شود، اقلام و اجناس مختلفی اعم پوشاک، لوازم خانگی، جواهر و سکه‌، تسبیح و انگشتر، حبوبات، حیوانات خانگی اعم از مرغ، خروس، اردک، کبوتر، قناری، مرغ عشق، گاو، گوسفند و … از طرف مردم به حسینیه اهداء شده و در رسم حراجی به بالاترین پیشنهاد فروخته می‌شود.

در بیشتر مواقع، مردم با اعتقاد به متبرک بودن، این اجناس را به چندین برابر قیمت واقعی خود خریداری می‌نمایند و مبالغی که از فروش این اجناس به دست می‌آید در مخارج ساخت و نگهداری حسینیه فشم و امور خیریه استفاده می‌شود.

رسم حراجی حسینیه فشم در ۱۴۰۱، در شامگاه چهارشنبه و پنجشنبه برگزار شده و در صورت جمع‌آوری اجناس بیشتر، امشب نیز برقرار خواهد بود.

فشم با جمعیتی افزون بر ۷ هزار نفر از توابع بخش رودبارقصران شهرستان شمیرانات یکی از شهرهای گردشگری منطقه در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات