امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران:

افت شدید سطح منابع آبی شهر موجب قطعی های مکرر آب در دماوند شده است

دماوند – ابتکارآنلاین: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران گفت: کاهش نزولات جوی و خشکسالی اخیر موجب کاهش دبی چاه ها و افت شدید سطح آب منابع آبی شهر دماوند شده است.
کد خبر: 1686
زمان انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳ بعد از ظهر -
238 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – رحمت اله محمدی روز شنبه در خصوص قطع آب در برخی نقاط شهر دماوند طی روزهای اخیر اظهار داشت: از جمله عوامل مهم، کاهش نزولات جوی و خشکسالی اخیر که در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده موجب کاهش دبی چاهها و افت شدید سطح آب منابع آبی شهر دماوند شده است.

 

وی ادامه داد: از آنجایی که چاه های این شرکت در حاشیه رودخانه ها قرار دارد، بروز سیل در مرداد ماه جاری موجب ورود گل و لای به بستر رودخانه تارورد شده و گل و لای رسوب شده در این نقاط موجب انسداد سطح نفوذ پذیری چاههای تامین کننده آب و کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید چاه های منطقه شده است.

 

این مقام مسئول بیان داشت: بر این اساس شرکت آبفای شرق استان تهران جهت رفع مشکل در کوتاه مدت حفر و تجهیز ۳ حلقه چاه، اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب به طول ۲۱ کیلومتر و انجام عملیات نشت یابی در برنامه گسترده تعدیل فشار به منظور مدیریت مصرف و جمع آوری انشعابات غیر مجاز آب و برخورد با مشترکین پر مصرف و بد مصرف را در دست اقدام دارد.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران خاطرنشان کرد: در برنامه های بلند مدت نیز برای تامین آب پایدار روستاهای شهر دماوند، انتقال آب از رودخانه دلیچای و سد لار را در دست اقدام دارد.

 

محمدی افزود: با توجه به برنامه های کوتاه مدت پیش بینی می شود با کاهش دمای هوا و همکاری مشترکین در راستای مدیریت مصرف آب، مشکلات اخیر در اسرع وقت مرتفع شده و رضایت شهروندان محترم فراهم گردد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *