امروز دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳
امام جمعه رودبارقصران:

قطار پیشرفت‌های علمی وفناوری ایران در حال حرکت است

شمیرانات- ابتکارآنلاین: امام جمعه رودبارقصران گفت: قطار پیشرفت‌های علمی وفناوری ایران اسلامی چه در حوزه هسته‌ای و چه دیگر حوزه‌ها نظیر فضایی در حال حرکت است و تحرکات مقطعی غرب قادر نیست از پیشرفت‌های کشورمان جلوگیری کنند.
کد خبر: 1986
زمان انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴ بعد از ظهر -
224 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی حسنی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه رودبارقصران افزود:حمله به سلمان رشدی زنگ خطری بود به عاملان ترور سردار سلیمانی که حتی اگر تحت حفاظت گسترده نیروهای امنیتی هم باشند، چقدر انتقام به آن‌ها نزدیک است.

 

حمله مذکور همچنین نشان از این دارد که حرف امام بر زمین نخواهد ماند و بسان تیری که از چله رها شده سرانجام به هدف اصابت خواهد کرد و این همان پیش‌بینی امام خامنه‌ای عزیز است.

 

وی اظهار داشت: با تلاش‌های صورت گرفته بیش از هر زمان به توافق نزدیک هستیم، لیکن یک مانع بزرگ وجود دارد و آن اراده سیاسی غرب برای تمکین در برابر اراده ملت بزرگ ایران است؛ همانطور که وزیر خارجه ایران نیز اشاره کرد، منتظر نظر غرب در باره سه نقطه ابهام هستیم. در ضمن ما انعطاف شفاهی آمریکا را قبول نداریم! آمریکا باید کتباً تضمین بدهد.

 

خطیب جمعه رودبارقصران با اشاره به پرتاب ماهواره خیام بیان داشت: یکی از پیام‌های مهم ابتکار ایران در ارسال ماهواره خیام به فضا، به غربی‌ها در چهارچوب معادله برجام بویژه آمریکا این است که قطار پیشرفت‌های فنی ایران چه در حوزه هسته‌ای و چه دیگر حوزه‌ها نظیر حوزه فضایی در حال حرکت است و تحرکات مقطعی طرف‌های غربی و ارائه بسته‌های پیشنهادی که البته هیچ تضمینی ندارد، قادر نیستند از پیشرفت‌های کشورمان جلوگیری کنند.

 

حجت الاسلام حسنی گفت: از سوی دیگر توسعه همکاری‌های راهبردی ایران و روسیه، عملاً زنگ خطری برای کشورهای غربی و متحدان منطقه‌ای آن‌ها است؛ البته روس‌ها نیز به واسطه جنگ اوکراین، نیاز زیادی را به ایران به‌ویژه در حوزه استفاده از کریدورهای تجاری این کشور پیدا کرده‌اند.

 

وی با اشاره به روز جهانی مسجد نیز تاکید کرد: مشارکت خانواده‌ها در اداره امور مسجد، توجه جدی به بهداشت و نظافت مساجد، لزوم جذابیت، راحتی و مطلوبیت محل استقرار افراد بویژه خانم‌ها، توجه ویژه به قشر نونهالان، کودکان، نوجوانان و جوانان و داشتن برنامه برای آن‌ها، توجه به اصل برقرار بودن مساجد و باز بودن دائمی مسجد به روی مردم، برخورداری از امام جماعت خوش‌فکر و مردم‌دار، برخورداری از هیئت امنای فعال و به‌روز و ارائه خدمات اجتماعی، اقدامات و موارد ضروری برای جذب مخاطبان مساجد به شمار می‌روند که باید به آن‌ها توجه شود.

 

امام جمعه رودبارقصران با تاکید بر اجتناب از انحصاری‌کردن مسجد افزود: مساجدی که دارای محلی برای فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی، آموزشی و درمانی هستند، در جذب خانواده‌ها بسیار موفق بوده‌اند.

 

حجت الاسلام حسنی ضمن تسلیت شهادت سالروز شهادت حضرت امام زین‌العابدین علیه السلام اظهار داشت: تلاش اصلی امام، در زمینه‌ی رشدِ اخلاق و معنویت مردم بود چرا؟ چون طبق تحلیل آن امام بزرگوار، بخش مهمّی از مشکلات اساسی دنیای اسلام که به فاجعه کربلا انجامید، ناشی از انحطاط و فساد اخلاق مردم بود.

 

خطیب جمعه رودبارقصران ادامه داد: این تربیت اخلاقی و معنوی در جامعه‌ی آن روز آسان نبود. لذا حضرت در چنین وضعی پوششی برای حقایق درست می‌کردند که آن پوشش دعا بود؛ در این شرایط بسیار بد، امام سجاد علیه‌السلام از بیان معارف دست نکشیدند و به عنوان دعا، آنچه می‌خواستند بگویند، گفتند.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *