امروز جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱

آب‌گرفتگی و سیل در مدینه منوره

کاربران شبکه‌های اجتماعی عربستان با منتشر کردن فیلم‌هایی خبر از سیل و آب‌گرفتگی در مدینه منوره دادند.
کد خبر: 2059
زمان انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۴ بعد از ظهر -
26 بازدید

مناطق مختلف عربستان سعودی از جمله مدینه منوره روز جمعه ۱۹ اوت ۲۰۲۲ شاهد بارش شدید باران و به دنبال آن سیل بودند که مانع از عبور و مرور شد.

 

به گزارش پدافند غیر نظامی عربستان سعودی، باران‌های سیل آسا باعث غرق شدن دو اتوبوس در مدینه منوره شده است. و صفحه رسمی پدافند غیرنظامی در عربستان سعودی از طریق توییتر تصاویری از اعضای تیم خود در مدینه در حال تخلیه مسافران دو اتوبوس منتشر کرده و تاکید کرده است که تاکنون براثر سیل در مدینه کسی کشته نشده است.

 

موج باران و سیل آسا همراه با وزش باد و گرد و خاک بخش‌هایی از مناطق مدینه منوره و طائف به ویژه مناطق باز و بزرگراه‌ها را درنوردید که باعث ترافیک شدید شده است.

 

برخی از خبرگزاری‌های محلی عربستان می‌گویند علی‌رغم دمای بالا، برخی از مناطق این کشور در معرض رعد و برق‌های شدید قرار دارند که منجر به جاری شدن سیلاب‌ها و دره‌ها می‌شود که همراه با باد‌های فعال قوی است که گرد و غبار و گرد و غبار را افزایش می‌دهد.

پیش از این روزنامه انگلیسی گاردین در مطلبی به بررسی میزان خساراتی که آمریکا به محیط زیست وارد می‌کند پرداخت و نوشت: انتشار گاز‌های گلخانه‌ای آمریکا باعث شد حدود ۲ هزار میلیارد دلار خسارت به کشور‌های جهان وارد شود.

 

تحقیقات نشان می‌دهد آسیب‌هایی که آمریکا در این زمینه به دنیا و محیط زیست آن وارد می‌کند بیشتر از آسیب‌هایی است که کشور‌های چین، روسیه، هند و برزیل به دنیا وارد می‌کنند. کارشناسان می‌گویند این اعداد و ارقام بسیار قابل توجه و تغییرات اقیلمی در همه جای دنیا را باعث شده است.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید