امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳

آب‌گرفتگی و سیل در مدینه منوره

کاربران شبکه‌های اجتماعی عربستان با منتشر کردن فیلم‌هایی خبر از سیل و آب‌گرفتگی در مدینه منوره دادند.
کد خبر: 2059
زمان انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۴ بعد از ظهر -
244 بازدید

مناطق مختلف عربستان سعودی از جمله مدینه منوره روز جمعه ۱۹ اوت ۲۰۲۲ شاهد بارش شدید باران و به دنبال آن سیل بودند که مانع از عبور و مرور شد.

 

به گزارش پدافند غیر نظامی عربستان سعودی، باران‌های سیل آسا باعث غرق شدن دو اتوبوس در مدینه منوره شده است. و صفحه رسمی پدافند غیرنظامی در عربستان سعودی از طریق توییتر تصاویری از اعضای تیم خود در مدینه در حال تخلیه مسافران دو اتوبوس منتشر کرده و تاکید کرده است که تاکنون براثر سیل در مدینه کسی کشته نشده است.

 

موج باران و سیل آسا همراه با وزش باد و گرد و خاک بخش‌هایی از مناطق مدینه منوره و طائف به ویژه مناطق باز و بزرگراه‌ها را درنوردید که باعث ترافیک شدید شده است.

 

برخی از خبرگزاری‌های محلی عربستان می‌گویند علی‌رغم دمای بالا، برخی از مناطق این کشور در معرض رعد و برق‌های شدید قرار دارند که منجر به جاری شدن سیلاب‌ها و دره‌ها می‌شود که همراه با باد‌های فعال قوی است که گرد و غبار و گرد و غبار را افزایش می‌دهد.

پیش از این روزنامه انگلیسی گاردین در مطلبی به بررسی میزان خساراتی که آمریکا به محیط زیست وارد می‌کند پرداخت و نوشت: انتشار گاز‌های گلخانه‌ای آمریکا باعث شد حدود ۲ هزار میلیارد دلار خسارت به کشور‌های جهان وارد شود.

 

تحقیقات نشان می‌دهد آسیب‌هایی که آمریکا در این زمینه به دنیا و محیط زیست آن وارد می‌کند بیشتر از آسیب‌هایی است که کشور‌های چین، روسیه، هند و برزیل به دنیا وارد می‌کنند. کارشناسان می‌گویند این اعداد و ارقام بسیار قابل توجه و تغییرات اقیلمی در همه جای دنیا را باعث شده است.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *