امروز سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲

تلاش برای دستگیری قاتل محیط‌بان نجفی

اصفهان- ابتکارآنلاین: معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: قاتل محیط‌بان برومند نجفی تاکنون دستگیر نشده اما از طریق نیروی انتظامی و دستگاه قضا پیگیر دستگیری او هستیم.
کد خبر: 2252
زمان انتشار: ۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱ قبل از ظهر -
228 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر – رضا انجم شعاع در اصفهان در خصوص آخرین وضعیت پرونده قتل محیط‌بان برومند نجفی، اظهار داشت: محیط‌بان نجفی از همکاران خوب ما به دلیل درگیری با فردی با حکم قصاص رو به رو بود و با پیگیری‌هایی که انجام شد پرونده وی به دیوان عالی کشور رفت و آنجا با بررسی قضائی پرونده توسط قضات عالی رتبه، اتهام محیط بان را قتل شبه عمد تشخیص دادند.

 

وی ادامه داد: قرار شد پرونده در دستگاه قضائی در کرمانشاه بررسی شود که هنگام انتقال محیط‌بان از دادگاه به زندان، توسط بستگان مقتول مورد حمله قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه قاتل محیط‌بان نجفی تا این لحظه هنوز دستگیر نشده، خاطرنشان کرد: از طریق نیروی انتظامی و دستگاه قضا پیگیر دستگیری قاتل محیط بان کرمانشاهی هستیم‌.

 

قوانین و آئین نامه‌ها نیاز به اصلاح و بروز رسانی دارد

 

انجم شعاع در خصوص نقص قوانین حمایتی از محیط‌بانان و بکارگیری سلاح ابراز داشت: قوانین موجود را باید اصلاح و بروز کنیم؛ آئین نامه‌ها و نیز قانون بکارگیری سلاح که فقط خاص محیط بانان نیست و همه نیروهای امنیتی را که سلاح حمل می‌کنند در بر می‌گیرد، باید اصلاح شود.

 

وی ادامه داد: زمانی که این مسئله در کمیسیون امنیت مجلس مطرح شد فرصت را مناسب دانستیم و پیگیری کردیم این نقص در بکارگیری سلاح و نواقص دیگری که موجود بود به کمیسیون امنیت پیشنهاد دادیم که با اصلاح آن موافقت کردند.

 

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: اصلاح قانون بکارگیری سلاح به زودی به صحن مجلس می‌رود که اگر تصویب شود مشکل بکارگیری سلاح و بقیه موارد حل می‌شود.

 

به گزارش مهر، محیط‌بان برومند نجفی ۲۲ مرداد سال جاری در جریان اعاده دادرسی و در حالی که از دادگاه به زندان منتقل می‌شد در مقابل مجتمع قضائی کرمانشاه توسط پدر شکارچی مقتول با اسلحه کلاشینکف تیرباران شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات