امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
معاون پارلمانی رییس‌جمهور:

محرومیت‌زدایی از اولویت‌های دولت سیزدهم است

زنجان – ابتکارآنلاین: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: مسئولان خادمان مردم هستند و باید برای آبادانی کشور تلاش شبانه‌روزی کنند و این امر جزو اولویت‌های دولت است.
کد خبر: 2265
زمان انتشار: ۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳ بعد از ظهر -
298 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – سیدمحمد حسینی صبح امروز (۴ شهریورماه) در همایش دهیاران استان که در روستای بناب زنجان برگزار شد، با بیان اینکه یکی از نخستین نهادهایی که امام راحل دستور تشکیل آن را دادند، جهادسازندگی بود، اظهار کرد: حاصل جنگی که عراق به ایران تحمیل کرد، محرومیت اغلب روستاها و مهاجرت‌ ساکنان این مناطق بود. از اینرو می‌توان گفت که وقوع جنگ و ادغام جهادسازندگی با جهادکشاورزی از موانع خدمت‌رسانی بود.

 

وی با تاکید بر اینکه یکی از محورهای مهم دولت محرومیت‌زدایی و آبادانی است، ادامه داد: اغلب استان‌ها نیز این برنامه را در پیش گرفته‌اند و استان زنجان نیز در مسیر محرومیت‌زدایی حرکت خود را آغاز کرده است. در سفرهای استانی مصوبات خوبی برای حل مشکلات صورت گرفته و بسیاری از طرح‌ها نیز در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

 

حسینی با بیان اینکه اولویت دولت مربوط به پروژه‌های بالای ۵۰ درصد پیشرفت است، تصریح کرد: پروژه‌هایی که مدت‌ها معطل مانده بودند باید به نتیجه برسند. مراحل پیشرفت بسیاری از پروژه‌ها که کند بود در یک سال گذشته سرعت بیشتری گرفته و اتفاقات خوبی در حال انجام است و امیدواریم این قبیل اقدامات از مشکلات مردم گره‌گشایی کند.

 

این مسئول در ادامه با اشاره به رشادت‌ها و روحیه‌ جهادی شهید رجایی، بیان کرد: مسئولان خادمان مردم هستند و باید برای آبادانی کشور تلاش شبانه‌روزی کنند. با روحیه جهادی که در پیش گرفته‌ شده مشکلاتی که در این چند سال روی هم تلنبار شده است به سرانجام خواهد رسید.

 

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه پس از جنگ اوکراین، مسئله امنیت غذایی به مسئله‌ای حاد تبدیل شده است، اضافه کرد: غله بسیاری از مناطق جهان توسط روسیه و اوکراین تهیه و تامین می‌شد و بعد از وقوع جنگ، مشکلاتی در این بخش از در دنیا به‌وجود آمد؛ اما به همت دولت سیزدهم، ایران مشکلی در این خصوص ندارد و از همان روزهای نخست خرید گندم در اولویت قرار گرفته و تاکنون بیش از ۷ میلیون تن گندم خریداری و در سیلوها ذخیره‌سازی شده است.

 

حسینی در بخش دیگری از سخنان‌ خود با بیان اینکه درگذشته وقتی از مشکلات آب سخن گفته می‌شد ما در فکر سیستان و کرمان بودیم، تشریح کرد: امروز به دلیل شرایط جوی و کاهش بارش‌ها در استان‌هایی مثل آذربایجان شرقی و غربی و بسیاری از استان‌ها نیز درگیر مشکلات آب هستیم و باید با برنامه‌ریزی دقیق چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.

 

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به تشکیل وزارت بازرگانی اشاره و خاطرنشان کرد: با تشکیل این وزارت‌خانه انشالله مشکلات این بخش نیز برطرف خواهد شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *