امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
وزیر جهاد کشاورزی:

هیچ محدودیتی برای مسافربری شدن فرودگاه قزوین نداریم

قزوین – ابتکارآنلاین: وزیر جهاد کشاورزی گفت: هیچ محدودیتی برای جهاد کشاورزی در راستای مسافربری شدن فرودگاه قزوین وجود ندارد و با کمک مسئولین می‌توان تا پایان سال جاری به این مطالبه مهم مردم دست یافت.
کد خبر: 2248
زمان انتشار: ۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵ قبل از ظهر -
235 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر – سید جواد ساداتی نژاد پنجشنبه شب در جمع تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان بخش کشاورزی قزوین افزود: وجود این ظرفیت‌های بسیار خوب در استان قزوین می‌تواند در بیشتر حوزه‌ها پایلوت کشور باشد.

 

وی اضافه کرد: انگور تاکستان، باغستان قزوین و پسته بویین زهرا از ویژگی‌های بسیار ارزنده این استان محسوب می‌شود که برای حفظ آنها تمهیدات بسیار خوبی در حوزه آب اتخاذ شده است.

 

ساداتی نژاد بیان داشت: کشت سبزی و صیفی باید از قالب باز به گلخانه تغییر پیدا کند، بر همین اساس به ۱۰۰ هزار هکتار گلخانه در کشور نیاز داریم که استان قزوین در این راستا ظرفیت خوبی دارد و با کمک اتاق بازرگانی می‌تواند پیشگام باشد.

 

این مسئول تاکید کرد: منابع انسانی این استان بزرگترین ثروت قزوین است که در حوزه هوشمندسازی و دانش بنیان باید بکارگیری شود؛ کشاورزان قزوین بسیار عالمانه و حکیمانه مطالبات خودشان را مطرح می‌سازند که ثروت بزرگی در این استان شمرده می‌شود و باید از ظرفیت فکری آن‌ها استفاده کرد.

 

ساداتی نژاد ادامه داد: باید به فرمان رهبری و رئیس جمهور در راستای احیای دشت قزوین اهتمام داشته باشیم، اما این اخبار همانند گذشته نیست و باید با ظرفیت دانش بنیان‌ها به این مهم دست یافت؛ لازم است از نخبگان و دانشگاهیان استفاده کرده و در راستای تغییر و تحول دشت قزوین گام برداشت.

 

وزیر جهاد کشاورزی بر پیشگیری و رصد هوشمند اراضی کشاورزی تاکید کرد و گفت: در قزوین با کمک رصد ماهواره‌ای و پایش اراضی کشاورزی می‌خواهیم در کشور نخستین استانی باشیم که اگر شخصی مصالحی روی زمین کشاورزی ریخت سریعاً رصد شده و جلوی آن گرفته شود.

 

ساداتی نژاد بیان داشت: در راستای مردی سازی یارانه‌ها صنعت دام و طیور غیرتمندانه ایستاد که باید دستان آن‌ها را بوسید و از آن‌ها تشکر و قدردانی کرد و در راستای بهبود معیشت آن‌ها گام برداشت.

 

وی اظهار کرد: من اعتقاد دارم امورات حوزه تولید و تأمین غذا باید به اتحادیه‌ها واگذار شود، اما به گونه‌ای باشد که در حوزه گوشت یا مرغ با یک متولی در این خصوص مذاکره کرد و این‌طور نباشد که صدها اتحادیه پیش روی ما باشد.

 

ساداتی نژاد همچنین گفت: اتحادیه‌ها باید روی منافع بلند مدت تمرکز کنند و این‌طور نباشد که به خاطر اهداف کوتاه مدت بی اعتمادی مردم را دامن بزنند، به عنوان مثال ما حاضریم صادرات دام زنده به اتحادیه واگذار شود، اما همانند تجربه گذشته منجر به آشفتگی بازار گوشت نشود.

 

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص فرودگاه قزوین گفت: هیچ محدودیتی برای جهاد کشاورزی در راستای مسافربری شدن فرودگاه قزوین وجود ندارد و با کمک دوستان می‌توان تا پایان سال جاری به این مطالبه مهم مردم دست یافت.

 

وی در خصوص طرح بازار آب اظهار داشت: من خودم طرفدار اجرایی شدن طرح بازار آب هستم که با پیاده سازی آن قطعاً وضعیت پایین بهره وری و اتلاف منابع زیرزمینی دستخوش تغییرات مثبت خواهد شد.

 

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: قائم مقام من در استان قزوین مهندس رضا افلاطونی رئیس سازمان جهاد کشاورزی است و تمام اختیارات لازم به ایشان تفویض شده تا بتواند در زیر بخش‌های مورد نظر تصمیم گیری کند.

 

افزایش ۲۳ درصدی برنج، ۳۰ درصدی جو، خرید تضمینی گندم و کاهش قیمت کود از دیگر مواردی بود که وزیر جهاد از آن به عنوان بهترین اقدامات دولت سیزدهم نام برد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *