امروز چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

مراسم تودیع و معارفه رئیس حوزه قضایی بخش آفتاب استان تهران برگزار شد

ری – ابتکارآنلاین: مراسم تودیع و معارفه رئیس حوزه قضایی بخش آفتاب استان تهران با حضور معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران برگزار شد.
کد خبر: 2292
زمان انتشار: ۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳ بعد از ظهر -
245 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران روز شنبه در مراسم معارفه رئیس جدید حوزه قضایی بخش آفتاب استان تهران بیان کرد: جابجایی و گردش نیروها طبیعی است. از آقای ولی پور رئیس جدید حوزه قضایی بخش آفتاب که از این پس مسئولیت ریاست این بخش را برعهده می‌گیرند، تشکر می‌کنیم.

شاه‌کرمی افزود: مدیر باید تعالی‌خواه و تحول‌گرا باشد در غیر این صورت پیشرفتی در امور حاصل نمی‌شود؛ همچنین وی باید نیروی انسانی پرتلاش را با اخلاق، برنامه و سیاست پای کار بیاورد تا بتواند اهداف مدنظر را محقق کند.

وی گفت؛ تقوا شرط لازم برای همه مدیران است؛ اما شرط کافی نیست زیرا بصیرت، آگاهی، دانش، مهارت و تجربه نیز از مولفه‌های مهم برای یک مدیر هستند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران بیان کرد: یک مدیر باید همه جا خدا را ناظر بر اعمال و رفتار خود بداند و به اجرای احکام الهی پایبند باشد و مصلحت اندیشی نکند؛ همچنین باید بتواند هوای نفسانی خویش را کنترل کند.

وی با اشاره به سرقت‌های اخیر در برخی مناطق شهر تهران گفت: جلوگیری از چنین اتفاقاتی نیاز به قاطعیت و برخورد جدی دارد و باید روش برخورد متفاوتی داشته باشیم.

مطالبه رهبر انقلاب تحول و تعالی قوه قضاییه است

رئیس جدید قضایی بخش آفتاب در این مراسم اظهار کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی مطالبه رهبر انقلاب تحول و تعالی قوه قضاییه است و تمام تلاش خود را برای اجری سند تحول قضایی به‌کار خواهم بست.

ولی پور افزود: مقابله با جرایم خشن و مخلین نظم و امنیت عمومی، احیای حقوق عامه و مبارزه با فساد اقتصادی و اداری، کاهش ورودی پرونده‌های قضایی و استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف و استفاده از ظرفیت معنوی و فرهنگی حرم امام راحل در پیشگیری از وقوع جرم از برنامه‌ها در این مسئولیت خواهد بود.

حوزه قضایی بخش آفتاب حائز رتبه برتر رسیدگی به پرونده‌های قضایی در استان تهران

رئیس سابق حوزه قضایی بخش آفتاب در آیین معارفه رئیس جدید حوزه قضایی بخش آفتاب اظهار کرد: نرخ رسیدگی به پرونده های قضایی، برآیند آمارهای مختلف است که دادگاه بخش آفتاب بین دادگاه‌های استان تهران رتبه برتر را در کسب این میانگین به خود اختصاص است.

یاسر دانیالی افزود: از آبان ٩٨ که مسئولیت این حوزه قضایی را پذیرفتم از نظر آمار عملکرد تعداد پرونده‌ها که بیش از ٢ هزار مورد بود به هزار و ۵١٩ پرونده کاهش یافت.

رئیس سابق حوزه قضایی بخش آفتاب عنوان کرد: ٨٠ هکتار از اراضی کشاورزی که تغییر کاربری داده شده بود، تخریب و ۴٨٨ مورد تغییر کاربری اراضی به بخش کشاورزی برگشت داده شد. ٢٠ هکتار از اراضی کشاورزی نیز با حکم لازم الاجرا که تغییر کاربری داده شده بود، آزادسازی شد.

وی با بیان اینکه در اجرای موارد حقوق عامه موفقیت زیادی داشته‌ایم، عنوان کرد: حقوق عامه از مسایلی است که مظلوم واقع شده در عین اینکه موضوع بسیار مهمی است.

دانیالی خاطرنشان کرد: آمارگرایی آفت دستگاه قضایی شده است، وقتی به این موضوع افراطی پرداخته شود، باعث آمارسازی نیز می‌شود.

همگی باید در رفع مشکلات کمک رسانی کنیم

بخشدار بخش آفتاب نیز در ادامه این مراسم گفت: بخش آفتاب میزبان حرم امام راحل و ٣٣ هزار شهید گلگون کفن و بزرگترین آرامستان کشور است.

مطلبی‌نژاد افزود: بخش آفتاب تنها بخشی است که ٢ بار در سال میزبان رهبر انقلاب است و رژه ارتش در ٢٩ فروردین و هفته دفاع مقدس در این منطقه برگزار می‌شود. اجرای این مراسم مهم، نیازمند اتخاذ تدابیر خاص و امنیتی خواهد بود و این با حمایت های خاص دستگاه سیاسی، انتظامی و قضایی محقق شده است.

بخشدار آفتاب عنوان کرد: ویژگی خاص دیگر بخش آفتاب، روستای مرتضی‌گرد با اسکان ١١ هزار اتباع خارجی و به‌طور کل ۴۵ هزار نفر جمعیت است و مسایل خاص خود را دارد که دستگاه قضایی کمک کرده موارد مختلف را در این روستا کنترل کنیم.

مطلبی‌نژاد خاطرنشان کرد: از زحمات آقای دانیالی در ٢ سال گذشته تشکر می‌کنیم و به آقای ولی‌پور رئیس جدید حوزه قضایی تبریک می‌گوییم.

وی گفت: مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی مانند دوی امدادی است و از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود. همگی باید کمک کنیم تا مشکلات حل شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *