امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

عملیات اجرایی یک هزار واحد نهضت ملی مسکن در اردبیل آغاز شد

اردبیل – ابتکارآنلاین: مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از آغاز عملیات اجرایی یک هزار و احد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در اردبیل خبر داد.
کد خبر: 2313
زمان انتشار: ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹ قبل از ظهر -
245 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محبوب حیدری اظهار کرد: این واحدها با زیربنای کل  ۱۴۵ هزار متر مربع و زیر بنای مفید ۹۵ هزار متر مربع احداث و برای تکمیل آن  پنج هزار و ۶۲۵میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

 

وی افزود: برا ی احداث این واحدها سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک‌های عامل پرداخت خواهد شد.

 

حیدری اظهار کرد: در استان اردبیل سالانه ۱۵ هزار واحد مسکن و تا چهار سال آینده ۶۰ هزار واحد مسکن احداث می‌شود.

 

وی به ثبت‌نام ۹۳ هزار و ۲۶۳ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۵۶ هزار و ۹۸۳ نفر در شهر اردبیل و مابقی در سایر شهرستان‌ها ثبت‌نام کردند که  ۳۶ هزار و ۷۳۵ نفر از بین این افراد واجد شرایط مسکن شناخته شدند.

 

حیدری با اشاره به میزان واجدید شرایط مسکن ملی در استان اردبیل افزود: در این استان ۳۳ هزار و ۷۹۳ نفر واجد شرایط دریافت مسکن شناخته شدند و امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم شاهد بهره‌برداری از ۶۳ هزار واحد مسکونی در استان اردبیل باشیم.

 

وی بیان کرد: طرح اقدام ملی و جهش تولید مسکن یکی از محورهای اصلی برنامه‌های دولت است و در حال حاضر فعالیت محوری دولت سیزدهم در جامعه محسوب می شود که می‌تواند مشمول تمامی اقشار جامعه فاقد مسکن شود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با عرضه مسکن ارزان‌قیمت تلاش می‌شود تا از یک سو از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در بازار مسکن جلوگیری و امکان مالکیت برای مصرف‌کننده نهایی فراهم شود.

 

به گزارش ایرنا، طرح جهش تولید مسکن،از سوی دولت و با هدف خانه‌دار کردن اقشار جامعه در سال جاری ارائه گردیده و هدف نهایی آن ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال آینده در کشور می‌باشد.

 

بر اساس این گزارش سقف تسهیلات مسکن براساس مناطق مختلف شهری و روستایی  اعلام شده و قرار بر این است که تسهیلات این پروژه بر اساس قیمت تمام شده مسکن در مناطق مختلف تعیین شود.

 

سقف وام جهش تولید مسکن در کلان‌شهرهای بالای یک میلیون نفر ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است، همچنین سقف وام در روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است .

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *