امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

سازمان اوقاف ۳۷۰ موکب اربعین در داخل و خارج کشور راه‌اندازی کرده است

چهارمحال و بختیاری – ابتکارآنلاین: مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: سازمان اوقاف ۳۷۰ موکب اربعین در داخل و خارج کشور راه‌اندازی کرده است که در تمامی مسیرها و توقف‌گاه‌ها به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.
کد خبر: 2380
زمان انتشار: ۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸ بعد از ظهر -
208 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – حجت‌الاسلام والمسلمین محمد نوروزپور هفتم شهریورماه در جلسه هماهنگی موکب اربعین حسینی در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: امروز راه زیارت اربعین برای همه محبان حسینی در کشورهای مختلف باز است و هر ساله در ایام اربعین حسینی شاهد حضور ۲۰ میلیونی زائران از سراسر جهان در کربلای معلی هستیم که به زیارت اربعین امام حسین(ع) مشرف می‌شوند؛ ایرانیان نیز هر ساله با شور و شعور حسینی در این بزرگ‌ترین گردهمایی عظیم معنوی حضور می‌یابند.

 

نوروزپور با تأکید بر اینکه این همایش عظیم معنوی با هدایت خداوند و عنایت اهل‌بیت‌(ع) مدیریت و برگزار می‌شود، گفت: رتق و فتق کردن جمعیت بزرگ ده‌ها میلیونی در این راهپیمایی مذهبی کار بسیار سنگین و بزرگی است؛ در کشور ما ذیل وزارت کشور، ستاد عالی اربعین با حضور تمامی دستگاه‌های متناظر شکل گرفته است.

 

وی با اشاره به فعالیت کمیته فرهنگی ستاد اربعین برای خدمت‌رسانی به زائران، بیان کرد: یکی از وظایف اوقاف و امور خیریه ساماندهی اقدامات و خدمات کمیته‌های فرهنگی در مواکب اربعین حسینی است؛ پذیرایی از زوار امام حسین(ع) امری بسیار مهم است اما توجه به تغذیه فرهنگی آنان نیز در جای خود حائز اهمیت است که در موکب‌ها باید مورد اهتمام قرار گیرد.

 

نوروزپور با اشاره به تبلیغات سوء و شبه‌افکنی گسترده دشمنان در رسانه‌ها و فضای مجازی علیه جمهوری اسلامی، بیان کرد: می‌طلبد که در موکب‌های اربعین، پیام نظام اسلامی و امامین انقلاب به گوش زائران رسانده شود، همچنین پاسخگویی به مسائل شرعی و احکام فقهی به زبان‌های مختلف از دیگر ظرفیت‌هایی است که در موکب‌های اربعین باید دیده شوند که خوشبختانه این نیروها توسط شبکه تبلیغی کشور تامین می‌شود.

 

وی با ذکر اینکه در تمام ساعات روز به‌ویژه از ساعت سه بعدازظهر که گرمای هوا غالب می‌شود بسیاری از زائران در مواکب مستقر شده و استراحت می‌کنند، گفت: توصیه می‌شود که به دلیل گرمای شدید هوا در طول روز، زوار در شب حرکت کنند تا مشکلی پیش نیاید.

 

مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: در ساعاتی که زوار در مواکب حضور دارند باید بتوان برنامه‌های مناسب فرهنگی و سخنرانی متنوع مذهبی و روضه و غیره پیش‌بینی شود که سازمان اوقاف و امور خیریه برای این موضوع و هدایت و راهبری فرهنگی موکب‌ها برنامه‌ریزی می‌کند، سازمان اوقاف در مجموع، ۳۷۰ موکب اربعین در داخل و خارج کشور راه‌اندازی کرده است که در تمامی مسیرها و توقف‌گاه‌ها به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

 

نوروزپور با تأکید بر اینکه خدمت‌رسانی به بخشی از جمعیت زائران خارجی نیز به اوقاف و امور خیریه واگذار شده است، تصریح کرد: زائرسرای زاهدان هر شب پذیرای سه‌هزار زائر پاکستانی است، همچنین ظرفیت امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص در جای‌جای کشور جهت پذیرایی و خدمت‌رسانی به زائران خارجی و البته هموطنان مهیا شده است؛ حتی زائرانی که قصد زیارت مشهدالرضا را نیز داشته باشند، امکان پذیرایی و ارائه خدمات به آنان در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی در مسیر برایشان فراهم است.

 

وی تأکید کرد: بر طبق دستور العمل ابلاغ شده از سوی ریاست جمهوری، تمام امکانات دستگاه‌ها در جهت خدمت‌رسانی به زائران امام حسین(ع) بسیج شده است، البته همه دستگاه‌ها به‌صورت خودجوش به این موضوع ورود دارند.

 

نوروزپور با مطلوب ارزیابی کردن خدمات موکب‌های چهارمحال‌وبختیاری به زوار اربعین، بیان کرد: امید است با تجربه‌های خوبی که کسب شده است و فضاهای بسیار خوبی که این استان در اختیار زائران در سال‌های گذشته قرار داده است، امسال نیز این خدمات به‌خوبی ارائه شوند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *