امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
معاون سیاسی استاندار:

برگزاری دوره‌های آموزشی برای باشگاه‌های رفتینگ ضروری است

چهارمحال و بختیاری – ابتکارآنلاین: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه متولی باشگاه‌های قایقرانی، اداره‌کل ورزش و جوانان است، گفت: باید از فعالیت باشگاه‌های غیرمجاز در گام اول جلوگیری شود، همچنین باشگاه‌های رفتینگ در شهرستان سامان ساماندهی شوند.
کد خبر: 2443
زمان انتشار: ۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹ بعد از ظهر -
295 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – محسن حسین میرزایی ۹ شهریورماه در جلسه قرارگاه حجاب و عفاف با اشاره به اینکه باشگاه‌های رفتینگ در شهرستان سامان ساماندهی شوند، اظهار کرد: فرصتی برای ساماندهی این باشگاه‌ها تعیین می‌شود، اگر این کار انجام نشد، فعالیت کلیه باشگاه‌ها متوقف خواهد شد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری افزود: ساماندهی باشگاه‌های رفتینگ باید در شهرستان سامان انجام شود، این باشگاه‌ها هزینه‌های گزاف از گردشگران دریافت می‌کنند، اما متولی خاصی ندارند، نباید اجازه دهیم که با هنجارشکنی فرهنگ ناب بومی استان دچار خدشه شود.

 

وی با بیان اینکه اینکه متولی باشگاه‌های قایقرانی، اداره‌کل ورزش و جوانان است، گفت: باید از فعالیت باشگاه‌های غیرمجاز در گام اول جلوگیری شود، برگزاری دوره‌های آموزشی برای باشگاه‌های رفتینگ ضروری است.

 

حسین‌میرزایی تصریح کرد: در شهرستان‌هایی که رودخانه وجود دارد، فرمانداری‌ها متولی نظارت بر فعالیت باشگاه‌های رفتینگ هستند، برای جبران کمبود نیروی نظارتی، می‌توان با انعقاد قرارداد با نیروی انتظامی از ظرفیت این مجموعه استفاده کرد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به تدوین سند عفاف و حجاب توسط آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی باید نظرات خود را در خصوص اجرای این سند ارایه دهند و سپس برای اجرا ابلاغ شود، با اجرای این سند شاهد بهبود وضعیت عفاف و حجاب در مجموعه آموزش و پرورش خواهیم بود.

 

وی تاکید کرد: اقدامات سلبی برای حل مشکلات عفاف و حجاب جامعه پاسخگو نیست، اقدامات فرهنگی باید از خانواده‌ها آغاز شود.

 

سند جامع گردشگری چهارمحال و بختیاری تدوین شود

 

در ادامه شهرام خواجوی- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه برای ساماندهی باشگاه‌های رفتینگ در سامان باید دستورالعمل تدوین شود، اظهار کرد: دستگاه‌های متولی باید به وظایف خود عمل کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه سند جامع گردشگری چهارمحال و بختیاری باید تا پایان سال توسط اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان به نتیجه برسد، خاطرنشان کرد: این سند در سازماندهی گردشگری استان موثر است.

 

خواجوی با بیان اینکه تنها ۹ باشگاه رفتینگ در چهارمحال و بختیاری مجوز فعالیت دارند، گفت: اما در حال حاضر بالای ۶۰ باشگاه رفتینگ در حال فعالیت هستند، باید جلوی فعالیت باشگاه‌های غیرمجاز گرفته شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *