امروز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲
وزیر کشور:

برخی از دشمنان ملت سعی در نفود به آسمان ایران را داشتند

همدان – ابتکارآنلاین: وزیر کشور گفت:بخش زیادی از وظیفه حفظ جمهوری اسلامی به عهده نیروهای پدافند است، کسانی که همواره بیدار هستند و اعمال دشمن را رصد و توطئه‌های آنها را کشف می کنند.
کد خبر: 2469
زمان انتشار: ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸ بعد از ظهر -
322 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین -احمد وحیدی در پدافند غرب کشور (سایت سوباشی) استان همدان گفت: نیرو‌های نظامی ما با آمادگی کامل از میهن اسلامی و حریم حرم دفاع می‌کنند و شما باید هوشیار باشید تا دشمنان خیال تجاوز به کشور را هم نداشته باشند و این امروز در کشور ما با وجود شما نیرو‌های نظامی محقق شده است.

 

آیین بزرگداشت روز پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی امروز(پنج‌شنبه) با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، استاندار همدان، فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای تامین در پایگاه شکاری شهید نوژه همدان برگزار شد.

 

وزیر کشور افزود: توانمندی، اقتدار و خودکفایی ما در عرصه تجهیزات دفاعی و نظامی به گونه ای است که مجموعه پدافند هوایی پیچیده ترین تجهیزات نظامی و راداری را در اختیار دارد.

 

او گفت: برای رهگیری پهپادها نیازمند تجهیزاتی مدرن و به روز هستیم که در این زمینه رادارهای ساخت ایران از بهترین تجهیزات موجود در جهان هستند که تجهیزات دور برد با این رادارها کار می کنند به نحوی که که می توانند پرنده های دشمن را به راحتی شناسایی و رهگیری کنند.

 

وحیدی تاکید کرد: بیشترین میزان تجهیزات راداری در حوزه پدافند هوایی ایران، داخلی و بومی است و این تجهیزات نظامی شناسایی، کشف و رهگیری لحظه ای دشمن را به خوبی انجام می دهند.

 

وزیر کشور گفت: پدافند هوایی ایران اسلامی به واقع «زمین، دریا و هوا» پایه است و  با توجه به جغرافیای گسترده کشور و اتفاقات پیرامونی منطقه، وجود این پدافند هوایی موجب شده تا دشمن تحت هیچ شرایطی نتواند به فضای ایران نفوذ کند.

 

وحیدی تصری کرد: برخی از دشمنان ملت سعی در نفود به آسمان ایران را داشتند اما به واسطه هوشیاری نیروهای مسلح به خصوص پدافند هوایی، مجبور به فرار ، یا منهدم و یا به زمین نشانده شده اند.

 

وزیر کشور اظهار داشت: قدرت و توان نظامی نیروهای مسلح ایران در جهان طنین افکن شده، چراکه پیچیده ترین سلاح ها مربوط به پدافند هوایی ایران اسلامی است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه امروز ما عهد بزرگی در غیبت شهدا بر عهده داریم، گفت: باید برای حفظ ایران اسلامی که به گفته سردار سلیمانی، حرم است به صورت ویژه تلاش کنیم و برای برپا داشتن پرچم بلند این حرم در سرزمین، باید تلاش کرد که بخش بزرگی از این ماموریت بر عهده نیروهای مسلح به ویژه پدافند هوایی ارتش است.

 

وزیر کشور افزود: پدافند هوایی چشمی بینا برای کشف توطئه است و باید در برابر این توطئه ها واکنشی سریع داشته باشد تا دشمن جرات نکند حتی تصور تعرض و تجاوز و تهدید نسبت به ایران را داشته باشد.

وحیدی تاکید کرد: در حالیکه کشورها در جنگ و  ناامنی می سوزند و پیکر کشورهای اسلامی از تعدی و تجاوز نظام استکباری و صهیونیست خونین است، دشمنان ایران هیچگاه نمی توانند ذهنیت تعدی و تجاوز را در سر بپرورانند و این به خاطر  حضور دلاورمردان نیروهای مسلح از جمله نیروهای مقتدر پدافند هوایی است.

«احمد وحیدی» وزیر کشور صبح امروز به منظور بازدید از پروژه های عمرانی استان به خصوص طرح آبرسانی به همدان و همچنین حضور در پایگاه شکاری شهید نوژه و شرکت در چند برنامه اداری وارد همدان شد.

وزیر کشور پس از ورود به همدان مورد استقبال رسمی استاندار همدان، اعضای شورای تامین و فرماندهان نظامی انتظامی قرار گرفت.

وحیدی پس از ورود به همدان به منظور سخنرانی در مراسم روز پدافند هوایی به پایگاه هوایی شهید نوژه همدان رفت و با حضور در مزار شهدای گمنام این پایگاه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

بازدید از گلخانه گل رز (کوریجان)، بازدید از خط انتقال ۱۶ کیلومتری آب شرب همدان (بای پس) و بازدید از پارک علم و فناوری از جمله برنامه های وزیر کشور به همدان است.

وزیر کشور در سفر یک روزه به همدان با خانواده شهدا دیدار و گفت و گو می کند و دیدار با تولید کنندگان وسرمایه گذاران و شرکت در جلسه شورای تامین از دیگر برنامه های سفر یک روزه وحیدی است.

استاندار همدان هم در این مراسم به بحران آب در شهر همدان اشاره کرد و گفت: در این بحران با کمک مردم و تلاش شبانه روزی مسئولان و کمک کشاورزان در اختیار گذاشتن چاه‌های آب مدیریت شده و پروژه انتقال آب از سد تالوار تا چند روز دیگر تکمیل میشود.

قاسمی فرزاد به نیروی پدافند هوایی هم اشاره کرد و گفت: آمادگی این نیرو‌ها باعث امنیت کامل در آسمان و زمین است.

سرتیپ دوم ستاد علی اسدی فرمانده پدافند هوایی غرب (شهدای سو باشی) گفت: نیروی پدافند همیشه در آمادگی کامل است و اجازه نخواهند داد دشمنان یک لحظه فکر ورود به آسمان و زمین این کشور را در ذهن خود داشته باشند.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید