امروز یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
فرمانده قرارگاه اربعین فراجا:

مشکل تردد اتباع خارجی مقیم کشورمان در مرز شلمچه هنوز برطرف نشده

ایلام – ابتکارآنلاین: سردار شرفی گفت: به لحاظ حجم زائرین ارائه خدمات گذرنامه چه خود گذرنامه و چه گذرنامه اربعین در مرزها را نداریم.
کد خبر: 2624
زمان انتشار: ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶ بعد از ظهر -
248 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سردار شرفی فرمانده قرارگاه اربعین فراجا در بازدید از پایانه مرزی مهران گفت:صدور گذرنامه به شرایط پایدار رسیده و ۲۴ ساعته صادر می شود لذا  به هیچ وجه گذرنامه ویژه اربعین در مرزها صادر نمی‌شود.

وی گفت:از ابتدای شهریور تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بصورت زمینی و هوایی به عتبات عالیات مشرف شده اند و تاکنون ۱۶۰ هزار زائر به کشور برگشته‌اند.

سردار شرفی ادامه داد:۶۰ درصد ترددها در مرزهای زمینی، از مهران صورت گرفته ، مرزهای شلمچه و سپس چذابه نیز مرزهای بعدی پرتردد برای زائران بوده است.

وی افزود:کامیون ها و تریلی های حامل مواد غذایی از شب گذشته ممنوعیت تردد به مرز مهران دارند و موکب دارانی که قصد خدمت در کربلا دارند، باید از مرز سومار و خسروی تردد کنند.

فرمانده قرارگاه اربعین فراجا تاکید کرد:۸۰ درصد ظرفیت پارکینگ های شخصی تکمیل شده و امکان ورود خودروهای شخصی به داخل شهر مهران داده نمی‌شود. خودروهای شخصی به پارکینگ اربعین با ظرفیت ۷۰ هزار خودرویی در ورودی شهر منتقل می شوند که تاکنون ۳۰ درصد ظرفیت آن تکمیل شده است.

سردار شرفی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ هزار دفترچه اقامتی معتبر برای اتباع افغانستانی‌ صادر شده است، گفت: اتباع خارجی غیر مقیم فقط از طریق مرزهای هوایی می توانند به عتبات عالیات مشرف شوند. مشکل تردد اتباع خارجی مقیم کشورمان در مرز شلمچه هنوز برطرف نشده همچنین  در حال رایزنی برای حل مشکل آن ها هستیم.

وی یادآور شد:گذرنامه، گذرنامه ویژه اربعین و گذرنامه تمدیدی با ۶ ماه تاریخ اعتبار، تنها مدارک معتبر برای خروج از کشور و مورد پذیرش طرف عراقی هستند.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *