امروز شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱

طرح موضعی محله گلابدره شمیرانات تهیه و تدوین شد

شمیرانات- ابتکارآنلاین: سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران اعلام کرد: طرح موضعی محدوده گلابدره در منطقه یک به مساحت ۸۳ هکتار تهیه و تدوین شده است و طی روزهای آینده به دبیرخانه کمیسیون ماده پنج ارسال می شود.
کد خبر: 2682
زمان انتشار: ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵ بعد از ظهر -
110 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مهدی هدایت رور شنبه با اعلام این خبر توضیح داد: طرح موضعی محدوده گلابدره در جلسه ای با حضور سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران، شهردار منطقه یک و نمایندگان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، ارائه شد و مورد تأیید حاضران قرار گرفت.

 

وی گفت: محدوده گلابدره دربرگیرنده یک هزار و ۱۳۵ پلاک است و در شرایط کنونی به دلیل مشکلاتی از قبیل ریزدانگی و نفوذناپذیری بافت، مالکیت غیررسمی، ساخت و سازهای غیرمجاز و ناکارآمدی ضوابط طرح تفصیلی دچار تشدید فرسودگی و ایجاد شرایط کالبدی بحرانی و به تبع آن آسیب ها و مشکلات اجتماعی متعددی شده است.

 

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران در خصوص طرح موضعی محله گلابدره، افزود: در طرح موضعی این محله تلاش شده تا با اصلاح طرح تفصیلی موجود، پیشنهاد ضوابط کارآمد، ایجاد مشوق‌های تجمیع و نوسازی و پیش بینی راهکارهایی برای حل مشکلات ثبتی و سندی ساکنین، زمینه ساماندهی و توسعه محدوده گلابدره فراهم شود.

 

هدایت خاطرنشان کرد: همچنین تأمین خدمات پشتیبان سکونت و توجه به توسعه گردشگری در محدوده گلابدره از دیگر نکاتی است که در تهیه طرح موضعی این محدوده مورد توجه قرار گرفته است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید