امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
احمدوند:

نسخ خطی گنجینه بشری است

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ایران تجربیات ارزشمندی به‌ویژه برای ترمیم نسخ خطی که گنجینه بشری است دارد.
کد خبر: 2712
زمان انتشار: ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸ قبل از ظهر -
269 بازدید

یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به سن‌پطرزبورگ، با رئیس انستیتو نسخ خطی آکادمی علوم روسیه و چند تن از ایران‌شناسان و اسلام‌شناسان برجسته روسیه دیدار و از گنجینه نسخ خطی این مجموعه بازدید کرد.

 

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت حفظ و نگهداری نسخ خطی به‌عنوان گنجینه بشری، گفت: در این زمینه تجربیات ارزشمندی به‌ویژه برای ترمیم نسخ خطی و نسخه‌شناسی در ایران وجود دارد که با توجه به ظرفیت‌های در اختیار روسیه به‌ویژه در این مجموعه می‌تواند برای همکاری‌های مشترک مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه حمایت‌های لازم را خواهد داشت.

 

وی همچنین پس از دریافت گزارش دکتر ایرینا پاپووا؛ رئیس انستیتو نسخ خطی آکادمی علوم روسیه، برای همکاری در زمینه کارشناسی نسخه‌شناسی و مرمت نیز اعلام آمادگی کرد.

 

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور افتتاح غرفه ایران و رونمایی از ترجمه روسی تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب روسیه به این کشور سفر کرده بود، در این سفر با تعدادی از مدیران و شخصیت‌های فرهنگی روسیه دیدار و از چند مرکز فرهنگی بازدید کرد.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *