امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
استاندار خراسان رضوی:

ظرفیت دانشگاه‌ها برای اسکان زائران در مشهد استفاده شود

مشهد- ابتکارآنلاین: استاندار خراسان رضوی گفت: باید از ظرفیت همه دانشگاه های سطح کلانشهر مشهد برای اسکان اضطراری زائران دهه پایانی صفر استفاده شود.
کد خبر: 2872
زمان انتشار: ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۸ قبل از ظهر -
245 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – یعقوبعلی نظری شنبه شب در نشست کمیته اسکان زائران دهه آخر ماه صفر که با حضور جمعی از مسوولان شهر مشهد در محل شهرداری این شهر برگزار شد، افزود: ظرفیت‌های مختلف در بخش‌های گوناگون همچون، اقامتگاه های رسمی، مدارس آموزش و پرورش، حسینیه‌ها، مساجد و حتی ادارات برای اسکان زائران دهه آخر ماه صفر در حال فراهم شدن است.

 

وی اضافه کرد: از سوی دیگر، ایجاد اسکان های موقت در همه ادارات، پارک ها و مدارس حوزه علمیه شهر مشهد نیز در حال آماده شدن است تا یکی از مهمترین دغدغه های موجود در پذیرایی زائران بارگاه حضرت رضا (ع) برطرف شود و بتوانیم به عنوان خدمتگزار زائران، وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم.

 

استاندار خراسان رضوی گفت: مسوولان هر اداره ای موظف به تامین امکانات لازم برای استقرار خانواده‌های زائران در مجموعه های خود هستند و از این ظرفیت در گذشته استفاده نشده است.

 

نظری اظهار داشت: ما باید به الگویی در خدمت رسانی به زائران تبدیل شویم و لازم است تا از ظرفیت مردمی برای این کار استفاده شود تا با فرهنگ سازی این موضوع، در چند ساله آینده، مردم خودشان در خدمت رسانی به زائران پیش قدم شوند.

 

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه در برخوردهای حضوری با مردم، آنها اعلام کرده‌اند که دوست دارند در خدمت رسانی به زائران مشارکت داشته باشند، ولی از نحوه هماهنگی برای انجام خدمت به درستی آگاه نیستند، گفت: لازم است تا سامانه مناسبی برای ارتباط بین زائران و مسافران، ایجاد و به اطلاع عموم رساند شود.

 

نظری افزود: تامین مسکن و مدیریت رساندن سرپناه به زائران، یکی از مهمترین دغدغه های موجود است بر همین اساس لازم است تا نظارت کافی بر این امر فراهم شود.

 

وی بیان کرد: در ارتباط با مجموعه های اسکان رسمی همچون هتل ها، مسافرخانه ها و خانه مسافر ها باید نظارت کافی صورت گیرد تا هیچگونه اجحافی درحق زائران شکل نگیرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *