امروز پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
نماینده ولی‌فقیه در فارس تاکید کرد؛

حرکت بزرگ اربعین کاری مردمی است

شیراز – ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: حرکت بزرگ اربعین به مدیریت پسینی احتیاج دارد، زیارت اربعین کاری است که ملت ما انجام می‌دهند اما این به معنای سلب مسئولیت دولت نیست.
کد خبر: 2923
زمان انتشار: ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹ قبل از ظهر -
61 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین- آیت‌الله لطف‌الله دژکام در شورای اداری فارس ضمن قدردانی از زائران حرکت عظیم اربعین حسینی، بیان کرد: این حرکت نیاز به مدیریت پسینی دارد، زیارت اربعین کاری است که ملت ما انجام می‌دهند اما این به معنای سلب مسئولیت دولت نیست.

 

او با بیان اینکه این تعبیر که حرکت اربعین دولتی است، درست نیست، گفت: در این مسیر مردم هزینه می‌کنند و خودشان هستند که وارد می‌شوند هم در ایران و هم در عراق؛ اما در قبال این موج دولت هم باید به وظیفه خود در مقابل شهروندان عمل کند.

 

امام جمعه شیراز با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه همواره سعی دارند اینگونه حرکت را کوچک جلوه دهند، افزود: در حرکت اربعین نیز چنین قصدی داشتند اما نتوانستند کاری کنند بنابراین نقشه‌های دیگر کشیدند تا عظمت این ملت و این حرکت را تحت شعاع قرار دهند.

 

او با بیان اینکه کار مواکب به ویژه در پذیرایی از زائران قابل قدردانی است، عنوان کرد: راه کربلا را شهدا باز کردند و در هفته دفاع مقدس باید از این حماسه بزرگ تجلیل شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در فارس با تاکید بر اینکه باید به قرآن بیشتر توجه شود از آموزش و پرورش درخواست کرد بیش از گذشته به درس‌های قرآن توجه کند، گفت: ناو شهید سلیمانی امروز نشان می‌دهد که امنیت خلیج فارس را ایران تأمین می‌کند؛ امروز آقایی منطقه به واسطه کار شهدا برای ما است.

 

آیت‌الله دژکام همچنین با بیان اینکه تشکر و شکرگزاری امروز ما چگونه باید باشد، گفت: تشکر به معنی به زبان گفتن نیست گرچه این هم شکرگزاری است اما تشکر این است که موقعیت خود را ببینیم و حسن استفاده کنیم.

 

او همچنین گفت: در زمینه کشاورزی پاییز پیش‌رو را دریابید و با همه محدودیت‌ها کشور را در راستای اهدافی که لازم است پیش ببریم و اثبات کنیم که در اداره داخلی کشور چیزی کم نداریم.

 

امام جمعه شیراز با بیان اینکه عضویت ایران در اجلاسیه شانگهای باید به عنوان یکی از افتخارات کشور مطرح شود، گفت: نباید دچار حاشیه شویم بلکه باید حرکت رو به رشد را تقویت و حمایت کنیم.

(منبع: مهر)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *