امروز سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲

توضیحات معاون وظیفه عمومی ایلام درباره نحوه اعزام مشمولان یکم مهر

ایلام – ابتکارآنلاین: معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان ایلام از فراخوان اعزام کلیه مشمولان اعم از فارغ التحصیل دانشگاه ها، دیپلم و زیر دیپلم که دارای برگ آماده به خدمت پایه خدمتی مهرماه سال ۱۴۰۱ هستند، خبر داد .
کد خبر: 3055
زمان انتشار: ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹ بعد از ظهر -
200 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – سرهنگ”جعفر فیضی” اظهار کرد: تمام مشمولان استان ایلام در مقاطع تحصیلی مختلف که برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم مهرماه ۱۴۰۱ دریافت کرده اند می بایست راس ساعت ۷ صبح روز  شنبه  دوم مهر  به معاونت وظیفه عمومی استان ایلام واقع در (ایلام ،بلوار شهید بهشتی ، جنب فرماندهی انتظامی شهرستان ایلام -خیابان مرزبان )حضور تا به خدمت دوره سربازی اعزام شوند .

 

وی افزود:مشمولان اختصاص یافته سپاه استان نیز باید به صورت انفرادی در ساعت ۷ صبح روز شنبه مورخه دوم مهرماه خودرا به سپاه استان معرفی کنند و از مراجعه به معاونت وظیفه عمومی استان خودداری کنند.

 

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: اعزام مشمولان ، براساس طرح فاصله گذاری و انجام کلیه تمهیدات بهداشتی و غربالگری در بدو ورود مشمولان به وظیفه عمومی استان و مراکز آموزش انجام می شود و در صورت مشاهده  مشمولانی که مشکوک به بیماری  هستند به خدمت سربازی اعزام نخواهند شد.

 

فیضی با بیان اینکه مشمولان باید  دو نوبت واکسن کرونا راتزریق کرده و کارت واکسن را در روز اعزام همراه داشته باشند،  تأکید کرد: مشمولان وظیفه اصل مدارک مورد نیاز اعم از برگ آماده به خدمت، برگ واکسیناسیون، برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح و سایر مدارک مورد نیاز از جمله شناسنامه را در هنگام مراجعه و اعزام به خدمت به همراه داشته باشند.

 

این مقام انتظامی گفت: مشمولانی که در مهلت تعیین شده جهت اعزام به خدمت مراجعه ننمایند و وارد غیبت شوند برابر ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی ، با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام، عدم امکان دریافت وام ،عدم دریافت مستمری از سازمان های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی،عدم صدور پروانه کسب و … مواجه خواهند شد.

 

فیضی تصریح کرد: طبق ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا ۳ ماه باشد،۹۰ روزاضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح بیشتر از ۳ ماه باشد تا۱۸۰ روز اضافه خدمت خواهند داشت و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یکسال باشد،علاوه بر ۶ ماه اضافه خدمت، سربازفراری محسوب شده و به مراجع قضائی معرفی می شوند.

 

وی گفت:  مشمولان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی sarbazvazifeh@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید