امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
استاندار همدان مطرح کرد

کشته شدن یک پیرمرد همدانی در اغتشاشات

همدان – ابتکارآنلاین: استاندار همدان اعلام کرد: علت تاخیر پروژه آبرسانی زنگ‌زدگی و پوسیدگی واشرها و لوله‌ها بوده که در معرض آفتاب قرار داشتند بنابراین آب تالوار چند روز آینده به همدان می رسد.
کد خبر: 3182
زمان انتشار: ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۰ بعد از ظهر -
306 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – علیرضا قاسمی‌فرزاد پنجشنبه ۷ مهرماه در شورای اداری استان همدان، با قدردانی از اقدامات نیروهای انتظامی، اطلاعاتی، بسیج، سپاه و مردم استان در حضور فعال برای مقابله با اغتشاشگران و آرام سازی وضعیت جامعه اعلام کرد: خوشبختانه در شهرستان‌های استان همدان مسئله خاصی نداشتیم و اقدامات معاندان نظام در نطفه خفه شد.

 

وی با تاکید بر اینکه نسبت به هر گونه اغتشاش و برهم خوردن امنیت مردم گذشت نخواهیم کرد، ادامه داد: رزمندگان اسلام از تمامیت ارضی ایران و ارزش‌های انقلاب دفاع کردند و حسرت غلبه بر کشور را بر دل دشمنان گذاشتند.

 

قاسمی‌فرزاد مطرح کرد: نظام اسلامی پس از انقلاب اسلامی بر اثر توطئه دشمنان درگیر مشکلات زیادی شد که به لطف پروردگار و غیرت انقلابی کشور از هر گونه آسیب مصون ماند.

 

وی با بیان اینکه معاندان و مخالفان نظام با فوت مهسا امینی بهانه ای برای تحریک جوانانی که سال‌های دفاع مقدس را تجربه نکرده اند،فراهم کردند، افزود: همه این حوادث تلنگری بود که موقعیت خود را تشخیص دهیم چراکه با کوچکترین اشتباه که جبران ناپذیر خواهد بود، مشکلات کشورهای سوریه، لیبی، عراق و افغانستان در پیش رویمان است.

 

قاسمی‌فرزاد بیان کرد: آموزش آشوبگران از خارج کشور بود و شبکه های معاند نیز اقدام به حمایت علنی و تحریک جوانان برای برهم زدن امنیت جامعه کردند و در ناآرامی‌های اخیر تعدادی از عزیزان انتظامی، بسیج و مردم مجروح شده و یک پیرمرد در همدان توسط اغتشاشگران کشته شد.

 

استاندار همدان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در مسئله اختصاص بودجه برای استان همدان بهبودهایی انجام شده است، از فرمانداران درخواست کرد که از ظرفیت مجمع نمایندگان استفاده کنند.

 

وی همچنین از مدیران کل خواست تا بازدید از شهرستان ها را در کنار فرمانداران هر شهر برنامه ریزی کرده و مورد توجه قراردهند و ادامه ‌داد: جذب و هزینه کرد اعتبارات عمرانی لازم را دستگاه‌های اجرایی پیگیری کنند.

 

وی درباره برخی مشکلات بین دستگاه‌های فعال در استان اعلام کرد: اختلافات دستگاه‌های اجرایی استان نباید به دستگاه قضایی برود بلکه باید از طریق بخش حقوقی استانداری پیگیری و حل و فصل شود.

 

فرمانداران انتصابات را تکمیل و موارد سرپرستی را تعیین تکلیف کنند

 

وی با بیان اینکه از برخی وزرا گله مندیم چراکه همراهی لازم را ندارند و متاسفانه در برخی دستگاه‌ها هنوز انتصابات انجام نشده است، گفت: فرمانداران در سطح شهرستان‌ها انتصابات را تکمیل و موارد سرپرستی را تعیین تکلیف کنند.

 

استاندار همدان با تاکید بر اینکه استانداری پیگیر مسئله جوانی جمعیت است و از دستگاه‌های مربوطه می خواهد در این زمینه وظایف خود را انجام دهند، تصریح کرد: تجربه تلخی از ساخت مسکن مهر به ویژه در زمینه جانمایی و پیمانکاری وجود دارد، پیمانکاران، ساخت مسکن را به پیمانکاران رده دوم و سوم می دادند که این مسئله باعث افزایش هزینه های ساخت برای مردم می شد.

 

وی بیان کرد: ۵۰۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن در شهر همدان شناسایی شده و پیگیر هستیم تا آن را به بافت شهری برای ساخت مسکن الحاق کنیم در ضمن در کارگروه نهضت ملی مسکن استان تاکید شده در شهرهایی که زمین فراهم آماده به متقاضیان واگذار شود تا با هزینه کمتر بتوانند صاحب خانه شوند.

 

زنگ‌زدگی و پوسیدگی لوله‌ها علت تاخیر در آبرسانی به همدان

 

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه بودجه های خوبی برای تامین آب شرب همدان اختصاص یافته است، اظهار کرد: علت تاخیر پروژه آبرسانی زنگ‌زدگی و پوسیدگی واشرها و لوله‌ها بوده که در معرض آفتاب قرار داشتند بنابراین آب تالوار چند روز آینده به همدان می رسد.

 

وی با اشاره به اینکه لایروبی سد اکباتان در شرایط کنونی، مورد توجه و تاکید است، بیان کرد: پروژه آبرسانی همدان و اصلاح شبکه یک پروژه طولانی و بزرگ است که با انجام آن می‌توانیم به آب پایدار و بهداشتی دست پیدا کنیم.

 

استاندار همدان در ادامه اظهار کرد: در سال‌جاری ایجاد ۲۳ هزار و ۵۰۰ شغل را تعهد کرده‌ایم که حدود ۱۰ هزار مورد آن محقق شد و به سرعت مابقی باید انجام شود.

 

استاندار همدان به سفر ریاست جمهوری به استان اشاره‌کرد و گفت: در سفر ریاست جمهوری به استان ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ابلاغ شد که به حوزه معاونت عمرانی تخصیص یافت و این میزان به واحدها و مجموعه های در حال فعالیت و پروژه های نیمه تمام اختصاص می‌یابد.

 

وی در بخش دیگری مطرح کرد: با توجه به برنامه چهار ساله توسعه استان که تقدیم رئیس جمهور و هیات دولت شد، در سرفصل‌های این برنامه تاکید داشتیم که در شرایط بحران کم‌آبی تلاش می‌کنیم با سازگاری کامل، بتوانیم اقتصادمان را رشد دهیم.

 

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه در بخش کشاورزی، امنیت غذایی بسیار ضروری و مهم است بنابراین در این زمینه اقدامات ارزشمندی در استان آغاز شده، افزود: بحث استفاده از پساب توسط صنایع در راستای بهره‌وری آب در استان مورد تاکید قرار گرفته است.

 

وی اضافه کرد: بنابر منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به محیط زیست، مبانی زیست محیطی باید در حوزه صنعت دیده شده و باید مخاطرات انسانی نیز در این حوزه کاهش پیدا کند.

 

قاسمی‌فرزاد ادامه داد: مهمترین رویکردی که در استان در پیش گرفته‌ایم در حوزه گردشگری است و باید مبنای اقتصاد استان را به این حوزه سوق دهیم بنابراین با توجه به اهمیت گردشگری در استان، تقویت زیرساخت‌های گردشگری امری ضروری است.

 

وی با اشاره به اینکه با استفاده از اعتباراتی که به استان تخصیص داده شده، مشاغل خانگی را رونق می‌بخشیم، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان، با پیگیری‌ها و ارائه طرح‌های موثر، اعتبارات تبصره ۱۸ و ۱۶ را جذب کنند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات