امروز سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳

ارتقای هر چه بیشتر آموزش و پرورش مستلزم اجرای سند تحول بنیادین است

قزوین – ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش پایه موفقیت دانشگاه، صنعت و کشاورزی است.
کد خبر: 3366
زمان انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰ بعد از ظهر -
95 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی، نماینده، ولی فقیه در استان و امام آموزش و پرورش پایه موفقیت دانشگاه، صنعت و کشاورزی استجمعه قزوین در دیدار آقای یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: وقتی فردی با ده‌ها ماه حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و با آن سوابق و دغدغه‌های معنوی درباره سند تحول بنیادین در جایگاه وزارت قرار می‌گیرد بسیار جای مسرت است؛ زیرا نظام مقدس آموزش و پرورش پایه همه موفقیت‌ها در عرصه‌های مختلف مانند دانشگاه، صنعت و کشاورزی است.

 

وی تصریح کرد: هر تحولی در کشور حتماً از آموزش و پرورش شروع می‌شود و در مقابل می‌توان گفت آغاز گرفتاری‌ها نیز از همین‍جاست. امیرالمؤمنین علی (ع) فرمودند دل نوجوان همچون زمین خالى است که هر چه در آن افکنده شود می‌پذیرد و بر اساس آن رشد می‌کند و شمنان هم به این موضوع مهم واقف هستند.

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: بنده سالیان سال در نهاد رهبری دانشگاه‌های استان مشغول به فعالیت بودم، کاملاً مشخص بود فردی که در مدرسه تربیت دینی پیدا کرده، وقتی به دانشگاه رسیده نه تنها به لحاظ تربیتی نیازی به اصلاح نداشت بلکه برای اصلاح امور دانشگاه نیز کمک می‌کرد.

 

نماینده، ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: قرآن به ما می‌آموزد که در مقابل همه ناهنجاری‌ها به نماز توجه کنیم و اقامه نماز کنیم، وقتی می‌گوییم نماز خیلی وقت‌ها تلقی می‌شود که نماز را باید بخوانیم، اما اول تا آخر قرآن دستور به خواندن نماز نداریم بلکه خداوند می‌فرماید نماز را اقامه کنید، زیرا نماز ستون دین است، ستون را باید اقامه کرد، زیرا با گفتن الفاظ ستون ایجاد نمی‌شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی خاطرنشان کرد: رسول گرامی اسلام می‌فرمایند «عَلَیکُمْ بِـالْقُرآنِ فَاتَّخِذُوهُ اِمـامـاً وَ قائِداً»، بر شما باد قرآن، پس آنرا رهبر و پیشواى خود قرار دهید؛ یعنی قرآن پیشوا و امام شما باشد، قائد شما باشد یعنی هم امامت شما را داشته باشد و هم به صورت راهبردی و کاربردی شما را مدیریت کند.

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: حالا به مدارسمان بنگریم آیا توانسته‌ایم مدارس را به این مرحله برسانیم؟ گاهی کسانی آمده‌اند که از این معنا فاصله دارند افرادی که اصرار داشتند سند ۲۰۳۰ در مدارس اجرا شود، اگر ظاهراً هم جلوی آن‌ها گرفته می‌شد یا از مردم می‌ترسیدند مخفیانه تلاش خود را می‌کردند که این اتفاقات بیفتد.

 

وی تأکید کرد: خداوند در آیه ۸ سوره صف فرمود «یرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»، آنان تصمیم دارند که نور خدا را با دهان‌ها (و سخنان و افتراها) ى خود خاموش کنند، در حالى که خداوند کامل کننده نور خویش است، هرچند کافران ناخشنود باشند، این موضوع را در عرصه آموزش و پرورش می‌دیدیم. کسانی که با همه تلاششان می‌خواستند کاری کنند که فرزندان ما از دین فاصله بگیرند و نور دین در دل آن‌ها خاموش شود.

 

نماینده، ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: خیلی بلا‌ها بر سر آموزش و پرورش آمده است، برخی در چینش نیرو‌هایی که لیاقت و شایستگی نداشتند خیلی تلاش کردند، در استان قزوین این موضوع را می‌بینیم در کشور هم شاید شرایط مشابه وجود داشته باشد، حالا باید دید شما چقدر تلاش می‌کنید آنچه ناهنجاری‌های رفتاری و مدیریتی بوده را اصلاح کنید.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر ما توانستیم کاری کنیم که بچه‌های ما همان دغدغه‌ای را داشته باشند که رزمندگان برای دفاع از دین در جبهه‌های جنگ داشتند، همان دغدغه‌ای که امثال شهید رجایی برای ارزش‌های دینی و انقلابی داشتند در بچه‌ها بیدار شود، موفق عمل کرده‌ایم.

 

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی بیان کرد: در آموزش و پرورش این مسئله خیلی جدی است، مخصوصاً اینکه شما فقط با مدیران مواجه نیستید بلکه گاهی با معلمانی مواجه هستید که ممکن است دغدغه دین و انقلاب نداشته باشند؛ هرچند تعدادشان قلیل است، اما همان قلیل هم آسیب سنگین وارد می‌کنند که ان‌شاءالله با حضور شما شرایط تغییر کند.

 

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش نیز در این دیدار گفت: نظام آموزش و پرورش در طول دوران مختلف مورد توجه علما و از سویی دیگر دشمنان بوده است و امروز اگر می‌بینیم دشمنان می‌خواهند به آن نفوذ کنند صرفاً به دلیل تأثیری است که آموزش و پرورش بر آینده کشور دارد.

 

وی ادامه داد: دشمنان تا دیروز دانشگاه‌ها را هدف قرار داده بودند و امروز به سمت دانش آموزان خواهند رفت و می‌خواهند دانش‌آموزان ما را مشغول کنند برای اینکه به مدرسه ورود نداشته باشند تا به قله‌های علم و دانش دست پیدا نکنند در مقابل ما برای ارتقای هر چه بیشتر آموزش و پرورش اجرایی کردن سند تحول بنیادین را در دستور کار قرار دادیم و امیدواریم با حمایت‌های همه مسئولان در استان قزوین بتوانیم در این امر توفیق کسب کنیم.

(منبع: خبرگزاری صداوسیما)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *