امروز پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

شهرستان پاکدشت از ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه‌های دینی برخوردار است

پاکدشت- ابتکارآنلاین: موسسه تخصصی مرحوم علامه طباطبایی رشته کلام اسلامی سطح ۳ تحت اشراف موسسه ائمه اطهار آیت الله فاضل لنکرانی روز یکشنبه در حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان پاکدشت افتتاح شد.
کد خبر: 3503
زمان انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲ بعد از ظهر -
81 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این مراسم که با حضور امام جمعه و مسئولان پاکدشت در محل حوزه علمیه امام صادق(ع) این شهرستان برگزار شد، دوره کلام در مقطع سطح ۳ حوزه علمیه با عنوان حکیم متأله ( عارف ) علامه طباطبایی فعالیت خود را آغاز کرد.

 

امام جمعه شهرستان پاکدشت در این مراسم گفت: امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگر به مباحث کلامی نیاز دارد چرا که فعالیت‌های آموزشی ارائه شده در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها تاکنون آنچنان موفق به تربیت افراد زیادی نشده اند که قادر باشند در این حوزه کامل از تفکر شیعی دفاع کنند.

 

حجت الاسلام حسن لزومی افزود: مراجع عظام تقلید با وجود تمامی مسائل و دغدغه‌ها به مبحث کلام توجه ویژه داشته‌اند و آیات عظام همچون جوادی آملی، آیت الله مکارم، آیت الله فاضل و جعفر سبحانی اقدامات موثری را در این حوزه داشته و خدمات شایانی را ارائه کرده‌اند.

 

وی گفت: امروز باید نیاز حتمی جامعه به مسائل کلامی به درستی پاسخ داده شود و بستر آن در حوزه‌های علمیه فراهم گردد.

 

وی اظهار داشت: حوزه علمیه قم در تربیت طلبه‌های جوان گام‌هایی اساسی برداشته شده و با آینده‌نگری مراجع عظام تقلید و حمایت‌های دولت‌های جمهوری اسلامی، موسسات و مراکز علمی تخصصی راه‌اندازی شده که برکات این اقدامات در ۲۰ سال آینده خود را به نمایش می‌گذارد.

 

لزومی با اشاره به تلاش فتنه‌گران در ایجاد ناامنی در کشور طی هفته‌های اخیر گفت: اگر جوانان و آینده‌سازان ایران اسلامی بیش از گذشته با مفاهیم والای اسلام، قرآن و نماز آشنا شوند، بسیاری از مسائل و مشکلات رفع می‌شود، امروز جامعه باید دانشجو و طلابی تربیت کند تا با آگاهی و شناخت، قدرت دفاع از مرزهای شیعه را داشته باشد.

راه‌اندازی این مرکز با استقبال بسیار خود طلاب مواجه شده

مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) پاکدشت نیز در این مراسم گفت: با توجه به نیاز منطقه و با مساعدت آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، مقرر شد تا این موسسه تخصصی در حوزه علمیه پاکدشت فعالیت خود را آغاز کرده و از این پس، دوره تخصصی در مقطع سطح ۳ برای تربیت طلاب سطح ۲ و ۳ راه‌اندازی شود.

حجت الاسلام عبدالمحمد سعدونی افزود: راه‌اندازی این مرکز با استقبال بسیار خود طلاب مواجه شده و با وجود آن که طی هفته‌های اخیر، در اطلاع رسانی راه‌اندازی این موسسه مشکلاتی وجود داشت، تا کنون ۲۰ طلبه واجد شرایط برای شرکت در این دوره تخصصی ثبت نام کرده‌اند.

 

وی گفت: شهرستان پاکدشت از ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه‌های دینی برخوردار است و فعالیت ۱۲۰ مسجد در شهرستان و وجود ائمه جماعتی که سطح ۲ و ۳ را تکمیل کرده‌اند این ظرفیت را ایجاد کرده تا بتوان گام‌های اساسی در آموزش رشته کلام برداشته و اهداف بیانیه گام دوم انقلاب مد نظر رهبر معظم انقلاب را محقق کرد.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *