امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
حجت الاسلام قاضی عسکر:

دانشجویان در کنار کتاب‌های درسی تبیین سبک زندگی اسلامی را دنبال کنند

ری – ابتکارآنلاین: تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: با توجه به توسعه دایره علوم و نیازهای متفاوت جامعه، دانشجویان خود را به کتاب‌های درسی محدود نکرده و با مطالعات گسترده در زمینه های گوناگون نیازهای علمی از جمله تبیین سبک زندگی اسلامی را به عنوان مهمترین نیاز جامعه دنبال کنند.
کد خبر: 3592
زمان انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹ بعد از ظهر -
72 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر در آیین افتتاحیه سال تحصیلی دانشگاه قرآن و حدیث شعبه تهران اظهار داشت: دانشجویان باید همواره به جهت توفیق حضور در مسیر علم آموزی به ویژه در رشته های مربوط به علوم قرآن و حدیث شکرگزار خداوند متعال باشند و با تلاش و کوشش فراوان و بهره گیری از بهترین لحظات عمر خود، بتوانند به اسلام و مردم خدمت و به موفقیت های بزرگی دست پیدا و در نتیجه زندگی دنیوی و اُخروی خود را تامین کنند.

 

وی دین اسلام را دین جامع و دارای جاذبه های فراوان خواند و افزود: هر علم آموزی که وارد عرصه تفقه در دین شود به جهت جاذبه و زیبایی هایی که در قرآن، حدیث و سیره پیامبر(ص) و ائمه هدی (ع) وجود دارد، دُرهای نابی را به دست خواهد آورد و هرگز از این مسیر جدا نخواهد شد.

 

حجت الاسلام قاضی عسکر با بیان روایاتی در خصوص اهمیت موضوع علم و دانش در فرهنگ متعالی اسلام، خاطرنشان کرد: جایگاه علم و دانش و توجه به عقلانیت در مکتب اسلام بسیار مورد تأکید قرار گرفته است و در تمام کارها اسلام به عقلانیت توجه داده است؛ اگر علم و دین در کنار یکدیگر قرار بگیرند راه بشر برای رسیدن به سعادت هموار خواهد شد.

 

رئیس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث ادامه داد: اسلام، علم آموزی را بر زنان و مردان واجب شرعی کرده وحتی در حوزه های تخصصی مربوط به بانوان،کسب علم و تسلط در این علوم برتمامی زنان تا رفع این نیازها، واجب کفایی است.

 

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(ص) در مورد لزوم علم آموزی بر تمام افراد جامعه گفت: در جوامع اسلامی باید به شکلی برنامه ریزی شود تا همه مردم به ویژه جوانان رشد کنند و ضمن کسب تخصص های گوناگون، صاحب فکر و ایده شوند و دیگران را نیز به آموختن علم و عمل به اسلام دعوت کنند.

 

حجت الاسلام قاضی عسکر با اشاره به اهمیت موضوع اخلاص در مسیر علم آموزی تصریح کرد: با انتخاب رشته های علوم قرآن وحدیث مسیر مقدسی را پیش گرفته اید لذا از خداوند بخواهید تا با توفیقات روزافزون و با استعانت از معصومین و همچنین امامزادگان آرمیده در این آستان مقدس بهترین مقدرات الهی برای شما رقم بخورد و در آینده بتوانید منشأ اثر برای خود و جامعه اسلامی باشید.

 

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با اشاره به اهمیت موضوع بصیرت انقلابی در میان دانشجویان اظهار داشت: حوادث اخیر رخ داده و بروز این اغتشاش ها در کشور به اذعان معاندین و دشمنان انقلاب به جهت تهدید امنیتی کشور و در نتیجه رسیدن به مقاصد شوم معاندان بود و بر همین اساس در این ناآرامی ها جبهه استکبار بیشتر از گروه های تجزیه طلب در نقاط مختلف کشور استفاده کرد.

 

وی تاکید کرد: دانشجویان باید در این شرایط با بررسی و تحلیل قضایا آگاه باشند که این مسائل ارتباطی به مسئله حجاب و فوت یک خانم جوان نداشته بلکه هدف ضربه زدن به امنیت کشور است.

 

رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث گفت: اکنون رهبری عادل، جامع، متفکر و اندیشمند سکاندار این کشور و گروه های مقاومت در جهان اسلام است، اگر روزی به این ستون آسیب برسد و امنیت در کشور تضعیف شود، دشمنان ما آماده تجزیه و ورود به شهرهای مرزی هستند و دیگر هیچ قشری از افراد جامعه روی امنیت و سعادت را نخواهد دید.

 

وی موضوع برگزاری کرسی های آزاداندیشی که مورد تأکید مقام معظم رهبری در سالیان گذشته بوده را امری لازم خواند و یادآور شد: مسئولان ما در سال های گذشته کوتاهی های زیادی در زمینه های فرهنگی داشته اند و با وجود تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر تهدیدهای فرهنگی غرب، به فرمایشات ایشان عمل نکردند و در نتیجه برخی از چالش های اخیر حاصل همین کم کاری ها است.

 

قاضی عسکر افزود: مردم بدانند که قوای مسلح ما اعم از ارتش، سپاه ، بسیج ، نیروی انتظامی و اکثریت قاطع مردم و مرزنشینان قهرمان کشور هرکجا احساس خطر کنند به صحنه خواهند آمد و هرگز اجازه نفوذ به دشمنان نخواهند داد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *