امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
رئیس کل دادگستری استان یزد خبرداد؛

ثبت ۱۵۲ درخواست در دبیرخانه اقتصاد مقاومتی دادگستری یزد

یزد- ابتکارآنلاین: رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۵۲ درخواست در دبیرخانه ستاد استانی اجرایی سیاست های اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در استان یزد به ثبت رسیده است.
کد خبر: 3642
زمان انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰ بعد از ظهر -
98 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر-غلامعلی دهشیری ظهر پنجشنبه در حاشیه هفتاد و سومین جلسه ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقامتی قوه قضائیه در استان یزد گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۳ جلسه این ستاد برگزار شده که ما حصل آن ۹۷ مصوبه در حمایت از تولیدکنندگان استان بوده است.

 

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۲۴ درخواست در این ستاد مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: موانع پیشروی تولید۹۱ شرکت با مصوبه و ۵ شرکت از طریق مکاتبه رفع شده است.

 

دهشیری تصریح کرد: درخواست ۶ شرکت به دلیل پرونده قضایی و ۱۰ درخواست توسط متقاضی و ۱۲ درخواست به دلیل عدم پیگیری و غیر مرتبط بودن از دستور کار ستاد خارج شده است.

 

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: در حال حاضر درخواست ۴۰ واحد تولیدی و صنعتی استان در جریان رسیدگی برای طرح در صحن دبیرخانه ستاد است.

 

وی با بیان اینکه جلسات ستاد استانی سیاست های اقتصاد مقاومتی در دو سطح برگزار می شود؛ افزود: در سطح اول با حضور متقاضی و نمایندگان دستگاه های مرتبط جلسه برگزار و پس از جمع بندی پیشنهادات به صحن علنی دبیرخانه ارائه و با حضور مدیران ارشد استان در خصوص آن بحث و مصوبه نهایی اتخاذ می شود.

 

دهشیری گفت: از مجموع درخواست های مطرح شده در ۶ ماهه نخست سال جاری، بیشترین درخواست مربوط به شرکت های فولادی با ۲۴ درخواست، شرکت های کاشی و سرامیک با ۱۹ درخواست، شرکت های حوزه مصالح ساختمان با ۱۱ درخواست بوده است.

 

رئیس کل دادگستری استان یزد اظهار داشت: براساس سازمان ها و نهادهای مرتبط با این ستاد، بانک ها، شرکت شهرک های صنعتی، اداره کل صنعت،معدن و تجارت و راه و شهرسازی بیشترین درخواست ها را داشته اند.

 

وی در پایان تصریح کرد: تحقق شعار سال از طریق حمایت و رفع موانع تولید از مهمترین سیاست های دبیرخانه بوده و در این راستا درخواست شرکت های دانش بنیان و فناورانه خارج از نوبت طرح و مورد برسی قرار می گیرد.

 

در هفتاد و سومین جلسه ستاد استانی اجرایی سیاست های اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه دراستان یزد که به میزبانی اتاق بازرگانی برگزار شد درخواست ۱۱ شرکت مطرح و در راستای حمایت از تولید مصوباتی اتخاذ و نسبت به حل مشکل واحدهای تولیدی با ۱۰۵۳ نیرو اقدام شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات