امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

ضرورت ترمیم رنگ‌ پرچم کشورمان در مرز آستارا

گیلان – ابتکارآنلاین: حفظ حرمت پرچم ملی کشورمان در مناطق مرزی باید بیش از سایر مکان‌ها مورد توجه قرار گیرد، چرا که مرزها دروازه ورودی کشور محسوب می‌شوند، اما متاسفانه در برخی مرزها مثل مرز ریلی آستارا کمتر به این موضوع رنگ توجه شده و نیازمند توجه ویژه مسئولان است.
کد خبر: 3722
زمان انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۸ بعد از ظهر -
99 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – فرماندار آستارا در همین رابطه با اشاره به اهمیت و جایگاه پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: ایران بزرگ و مقتدر دارای پرچمی سه رنگ است که برای اهتزاز، ارتفاع و ارتقای آن تاکنون بسیاری جان های شیرین به عرش رفته و انسان‌های شریفی فدای آن شده‌اند و حفظ حرمت آن واجب است، چرا که پرچم اصالت، استقلال و آزادگی ساکنان یک جامعه را تضمین می‌کند.

 

عنایت رضایی‌پور با تاکید بر ضرورت حفظ حرمت و تقویت جایگاه پرچم در مرز ریلی آستارا و اهمیت فرهنگی آن، افزود: از دستگاه اجرایی مربوطه در مرز ریلی آستارا خواسته شده است نسبت به رنگ آمیزی دیواره سنگی مستقر در مرز ریلی آستارا اقدام شود.

 

وی، تصریح کرد: پرچم نماد اقتدار ایران و ایرانی است و باید عین جان خود از آن پاسداری کنیم.

 

با توجه به این‌که پرچم به عنوان یک نماد ملی فارغ از یک پارچه ساده یا یک دیوار بتنی رنگ شده، همه و همه نماد یکپارچگی و هویتی مردمان یک سرزمین است، باید بیش‌تر از همیشه برایمان ارزشمند باشد.

 

رنگ سبز در پرچم عزیزمان ایران نشانه آبادانی و توسعه کشور است، رنگ سفید بیانگر صلح‌طلبی مردم ایران و رنگ قرمز نشانه خون شهیدان و نماد پایداری و شهامت مردم ایران در دفاع از اعتقادات خویش به‌ حساب می‌آید.

 

به گزارش ایسنا،‌ عبارت الله‌اکبر، ۱۱ بار در قسمت سبز و ۱۱ بار در قسمت سرخ پرچم آمده که در مجموع ۲۲ بار به یاد ۲۲ بهمن‌ماه، روز پیروزی انقلاب اسلامی تکرار شده است. هم‌چنین واژه الله‌ با سایزی بزرگ‌تر دقیقا در میانه پرچم یعنی قسمت سفید آن به رنگ سرخ نوشته شده است.

 

در کشور ما قوانینی در مورد احترام به پرچم ملی وجود دارد و مهم‌ترین آن این است که پرچم با بهترین کیفیت و در مناسب‌ترین مکان توسط همه دستگاه‌ها نصب شود، اما چقدر به این قوانین عمل می‌شود و چرا با وجود این قانون، بعضا پرچم‌هایی کهنه و بی‌رنگ و رو، چه از نوع پارچه‌ای و چه رنگ شده در دیوارها و در مکان‌های اداری به وضوح مشاهده می‌شود؟

 

ورودی مرز کشور آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. بر افراشته شدن پرچم باکیفیت در مبادی ورودی کشور بسیار مهم است و یک فرد خارجی وقتی وارد کشور ما می‌شود، باید با پرچم ملی ایران به عنوان مهمترین نماد کشور در باکیفیت‌ترین حالت ممکن آشنا شود.

 

در بسیاری از شهرهای کشورهای منطقه مانند جمهوری آذربایجان و ترکیه پرچم در کوچه، خیابان، مراکز تفریحی، اداری و تجاری دیده می شود و از احترام و جایگاه ویژه‌ ای برخوردار است، و ما هم باید به همین سمت حرکت کنیم.

 

انتقادی که در همین رابطه به مسئولان ارشد استان گیلان، شهرستان مرزی بندر آستارا و هم‌چنین مسئولان راه آهن آستارا مطرح است که متاسفانه پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران که بر دیواره سنگی دروازه مرز ریلی آستارا نقش بسته، مدت‌هاست که بر اثر گذشت زمان و تاثیرات آب و هوای منطقه، رنگ های سبز، سفید، قرمز و نام الله ، کیفیت خود را از دست داده و این در حالی است که پرچم ملی کشور همسایه‌، جمهوری آذربایجان با رنگ آمیزی مداوم، شکیل‌تر دیده می‌شود.

 

این گلایه بارها توسط خبرنگار ایسنا در شهرستان مرزی بندر آستارا و هم‌چنین سایر خبرنگاران آستارایی برای رنگ آمیزی پرچم ملی در دروازه مرز ریلی آستا مطرح شده و از مسئولان استانی و شهرستانی تقاضا شده، اما توجه نشده است. لذا شایسته است که مسئولان مربوطه هر چه سریع‌تر در این رابطه اقدامات عملی را انجام دهند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *