امروز جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳
دبیر شورایعالی توسعه سواحل مکران :

مردم محلی باید از توسعه سواحل مکران نفع ببرند

سیستان و بلوچستان – ابتکارآنلاین: دبیر شورایعالی توسعه سواحل مکران با اشاره به اینکه مردم محلی باید از توسعه سواحل مکران نفع ببرند، خاطرنشان کرد: کشور برای تصمیم گیری توسعه سواحل مکران جدی است و هم اینک شاهد اجرا طرح‌های مختلف برای توسعه این سواحل هستیم.
کد خبر: 3760
زمان انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۳ بعد از ظهر -
196 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین دهقان در شورای اداری سیستان و بلوچستان که در فرمانداری چابهار برگزار شد افزود: مردم و مسوولان ساکن در این سواحل نباید بدنبال چیز دیگری برای توسعه باشند چون همه ظرفیت‌ها را این منطقه راهبردی و بکر دارد.

 

وی بیان کرد: آماده سازی زیرساخت‌های توسعه‌ای مهمترین نیاز برای این منطقه است.

 

دبیر شورایعالی توسعه سواحل مکران گفت: سواحل مکران با ظرفیت‌هایی که دارد و با عزم جدی دولت، کمک و همراهی مردم و مسوولان و تعریف یک برنامه توسعه‌ای تا سال ۱۴۰۵ متحول و مشکلات پیش رو آن مرتفع می‌شود.

 

دهقان گفت: ظرفیت‌های بی بدلیل اقتصادی، تجاری و گردشگری، طبیعت، موقعیت جغرافیایی، نقش لجستیکی، مرزهای آبی و خاکی و صدها ظرفیت دیگری که سیستان و بلوچستان بویژه سواحل مکران دارد توجه به اینها می‌تواند در زمان کوتاهی تمام مشکلات را مرتفع و توسعه پایدار این استان را شاهد باشیم.

 

وی افزود: توسعه تمام عیار در سواحل مکران مد نظر است و برای حل مشکلات پیش رو در حال تلاش هستیم برای همین منظور استاندار سیستان و بلوچستان یک برنامه توسعه پنج ساله تعریف و بر اساس آن کارها را با هدف کلان توسعه سواحل مکران و با اولویت بندی و زمانبندی پیش ببرد.

 

وی گفت: مردم و مسوولان این منطقه باید راه حلی برای رفع مشکلات داشته باشند تا تصمیم گیری راحت تر و شاهد توسعه سواحل مکران باشیم.

 

دهقان تصریح کرد: مجموعه مدیران سیستان و بلوچستان باید برای رفع مشکلات و توسعه استان تصمیم بگیرند تا برای همیشه با کمک هم به عمران و آبادانی برسیم.

 

وی بیان کرد: سواحل مکران گنجایش جمعیت ۱۰ میلیون نفری را دارد ولی هم‌اینک در حدود ۵۰۰ هزار نفر در سواحل ساکن هستند.

 

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های بندرشهیدبهشتی چابهار برای توسعه نیازمند تکمیل ریل، جاده و امکانات رفاهی است برای توسعه و تحقق این موارد و توسعه متوازن تخصیص امکانات و اعتبارات دولتی و جذب سرمایه گذاری از ضرورتهاست.

 

دهقان بر صدور مجوز به صیادارن پشت نوبت تاکید کرد و گفت: صیادان برای تولید و اشتغال موثر هستند لذا نیاز است این بخش شیلات توجه ویژه شود.

(منبع: ایسنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *