امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

۳۱ اردیبهشت به‌نام روز چهارمحال و بختیاری نامگذاری شد

چهارمحال و بختیاری – ابتکارآنلاین: استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص آخرین مصوبه شورای انقلاب فرهنگی، گفت: ۳۱ اردیبهشت به‌نام روز چهارمحال و بختیاری نامگذاری شد، برای این روز باید برنامه‌ریزی شود که از این نامگذاری باید نهایت استفاده شود.
کد خبر: 3852
زمان انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۲ بعد از ظهر -
87 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – غلامعلی حیدری ۲۷ مهرماه در شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری با اشاره به حوادث اخیر کشور، اظهار کرد: در ایام شیوع کرونا حضور کودکان و نوجوانان به دلیل تعطیلی مدارس در فضای مجازی پر رنگ شد، دشمنان جمهوری اسلامی از این فضا استفاده کردند و بر روی ذهن دانش‌آموزان تاثیر گذاشتند و با سوءاستفاده از احساسات پاک این رده سنی برای رسیدن به اهداف شوم خود استفاده می‌کنند.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید به وظیفه خود در حوزه فرهنگی و اجتماعی عمل کنند، شاهد بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه هستیم، باید شاهد کار فرهنگی موثر در این مراکز باشیم، در این حوزه باید برنامه تحولی فرهنگی ارائه شود.

 

وی با تاکید بر اینکه در ذهن دانشجویان و دانش‌آموزان ابهام وجود دارد، گفت: باید به سوالات ذهنی این قشر پاسخ داده شود، باید اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ایجاد تنش در دانشگاه‌ها و مدارس صورت بگیرد.

 

حیدری با بیان اینکه آموزش و پرورش علاوه بر تدریس، رسالت تربیتی نیز بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: در مدارس باید ارتباط بین اولیا و مربیان با نهاد آموزش و پرورش تقویت شود، باید جلسات تبیینی برای معلمان و اساتید برگزار کنیم.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ورزش تاثیر بالایی در کنترل هیجانات جوانان و نوجوانان دارد، یادآور شد: مراکز ورزشی متعدد در استان وجود دارد، باید این فضاها در اختیار این رده سنی قرار بگیرد، همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها به وظایف اجتماعی خود عمل کنند.

 

وی بیان کرد: در آستانه هفته بسیج دانش‌آموزی قرار داریم، شهید فهمیده امروز می‌تواند الگوی بسیار مناسبی برای قشر نوجوان باشد، تلاش شود در این هفته برنامه‌های فرهنگی جذاب برای دانش‌آموزان تدارک دیده شود، همچنین مناسبت‌هایی از جمله روز دانش‌آموز و روز دانشجو پیش رو است که باید برنامه‌های تاثیرگذار برگزار کنیم.

 

حیدری خاطرنشان کرد: برای ساماندهی مسیرهای دسترسی به گلزارهای شهدا در استان قیر رایگان اختصاص پیدا کرده است، ساماندهی گلزارهای شهدا نیز یک کار فرهنگی محسوب می‌شود، نباید شهدای گمنام در غربت باشند، اگر نماز جماعت پرشور برگزار شود، ابتکار عمل در دست نیروهای انقلابی خواهد بود.

 

وی در خصوص آخرین مصوبه شورای انقلاب فرهنگی، تصریح کرد: ۳۱ اردیبهشت به‌نام روز چهارمحال و بختیاری نامگذاری شد، برای این روز باید برنامه‌ریزی شود که از این نامگذاری باید نهایت استفاده شود.

 

حیدری در پایان تاکید کرد: باید شاهد هم‌افزایی نیروهای فرهنگی و انقلابی در چهارمحال و بختیاری باشیم، نباید جزیره‌ای عمل کنیم، اقداماتی که می‌شود به شکل هنرمندانه اطلاع‌رسانی شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *