امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

پلیس عامل هتک حیثیت خانم جوان اراکی را دستگیر کرد

مرکزی – ابتکارآنلاین: ماموران انتظامی استان مرکزی فردی را که موجب هتک حیثیت خانم جوان اراکی در فضای مجازی شده بود را دستگیر کرد.
کد خبر: 3894
زمان انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱ بعد از ظهر -
187 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – کارشناسان پلیس فتا استان مرکزی در عملیاتی در شهرستان اراک فردی را که با ایجاد صفحه‌ی جعلی موجب هتک حیثیت خانم جوانی در فضای مجازی شده بود را دستگیر کرد.

 

سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در این زمینه گفت: در پی شکایت فردی، مبنی بر اینکه فردی ناشناس با ایجاد یک صفحه جعلی به نام خانمی جوان در فضای مجازی و ارسال پیام‌های نامناسب، علاوه بر ایجاد مزاحمت برای او، باعث هتک حیثیتش در جمع دوستان و بستگانش نیز شده است، بلافاصله موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

 

سرهنگ آنقی افزود: با توجه به بررسی‌های تخصصی صورت گرفته و استفاده از ظرفیت‌های پلیسی در زمینه‌ی مهندسی اجتماعی، سرانجام عامل این مزاحمت اینترنتی در شهرستان اراک شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی متهم به پلیس فتا احضار شد.

 

او اضافه کرد: این فرد پس از مشاهده شواهد و قرائن به دست آمده در تحقیقات پلیسی به جرم خود اعتراف کرده و اظهارکرد که از خواستگاران قبلی شاکی پرونده بوده و پس از دریافت پاسخ منفی از او، با انجام این عمل دور از اخلاق، اقدام به ایجاد مزاحمت برای او می‌کرده است.

 

رئیس پلیس فتا استان مرکزی با اشاره به معرفی متهم این پرونده پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی از شهروندان خواست در صورت برخورد با هرگونه مشکل در فضای مجازی با کارشناسان مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به شماره ۰۹۶۳۸۰ تماس گرفته و از مشاوره افسران کاردان این پلیس، بهره‌مند شوند.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *