امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

توضیح مدیرعامل آتش‌نشانی در خصوص تجمع امروز تعدادی از آتش‌نشانان مشهد

خراسان رضوی – ابتکارآنلاین: تعدادی از آتش‌نشانان مشهد امروز با تحصن در میدان شهدا و در ساختمان شهرداری مشهد خواستار افزایش حقوق و سختی کار خود شدند.
کد خبر: 4060
زمان انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰ بعد از ظهر -
106 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – مجید فرهادی با اشاره به تجمع اعتراضی تعدادی از آتش‌نشانان مشهدی اظهار کرد: آتش‌نشانان در خصوص معیشت، حق‌ و حقوق و سختی کار دغدغه‌هایی داشتند که در یک تحصن آرام و بدون هیچ تنشی اعتراض خود را بیان کردند.

 

وی افزود: بخشی از دغدغه آتش‌نشانان مربوط به سختی کار یا تعطیل‌کاری و شب‌کاری بود که حدود ۲ سال گذشته نامه‌ای ابلاغ شده که تعطیل‌کاری و شب‌کاری به آتش‌نشانان تعلق نگیرد و حق و حقوق آنان نیز توسط شهرداری قطع شده بود. آتش‌نشانان با توجه به اینکه تعطیل‌کار و شب‌کار هستند، نسبت به همین موضوع اعتراض داشته و دنبال برقراری حق و حقوقشان بودند. البته دولت اقداماتی در این خصوص انجام داده که انشاالله به زودی ابلاغ خواهد شد.

 

فرهادی بیان کرد: یکسری از مشکلات دیگر آتش‌نشانان رفاهی بوده که در حیطه مسئولیت شهرداری مشهد قرار دارد که تلاش خواهیم کرد مشکلات آنان را نیز رفع کنیم.

 

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: حقوقی که آتش‌نشانان دریافت می‌کنند، مطابق قانون است و فراتر از آن امکان پرداخت وجود ندارد اما سعی خواهیم کرد امکانات رفاهی آتش‌نشانان افزایش یابد. رئیس‌جمهور نیز بابت مسکن و معیشت آتش‌نشانان قول‌هایی داده‌ که امیدواریم دولت‌مردان پیگیر رفع مشکل آتش‌نشانان باشند.

 

همچنین علی نجفی، معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، امروز در جمع آتش‌نشانان حاضر شد و در گفت‌وگو با آنان عنوان کرد: مشکل مربوط به مشهد نبوده و راه‌ حل آن ملی است. شهرداری از ابتدای سال پیگیری‌های متعددی انجام داده است. مسئولین ملی نیز قول‌هایی داده‌اند که امیدواریم هر چه زودتر محقق شود. شورای شهر مشهد نیز موافق این موضوع و پیگیر افزایش حقوق آنان است، اما مجوز آن دست شهرداری و شورا نیست.

 

موسی‌الرضا حاجی‌بگلو، عضو شورای شهر مشهد نیز با حضور در جمع آتش‌نشانان مشهدی با بیان اینکه ما در مقام اجرا نیستیم اما پیگیر حق‌وحقوق آتش‌نشانان خواهیم بود، گفت: شورای شهر مشهد نیز از این موضوع حمایت می‌کند و باید دنبال راهکار قانونی برای حل این مشکل باشیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *