امروز شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

ما اجازه نمی‌دهیم آرمان استقلال و آزادی امام راحل دچار افراط و تفریط شود

قم – ابتکارآنلاین: سخنگوی دولت با اشاره به این مطلب که دولت مصمم به گفتگو با مردم است، گفت: دشمنان از دولتی که حرف برای گفتن و دفاع از عملکردش داشته باشد، می‌ترسند.
کد خبر: 4058
زمان انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵ بعد از ظهر -
102 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – علی بهادری جهرمی روز سه‌شنبه درجمع دانشجویان دانشگاه قم گفت: کشور ما به واسطه سوء مدیریت‌های داخلی و عقبه دیکتاتوری و پادشاهی، از پیشرفت‌های معمول دنیا برغم تمام ظرفیت‌های درونی آن عقب مانده‌است.

 

بهادری جهرمی با بیان اینکه ایران درتولید علم در رتبه پانزدهم جهان قرار دارد، گفت: ایران در حوزه نانو تکنولوژی رتبه چهارم کشور را در اختیار دارد، همچنین در علوم مهندسی ایران در رتبه دهم، داروسازی رتبه هشتم جهان قرار دارد.

 

سخنگوی دولت گفت: بعد از انقلاب نیز رقبای منطقه‌ای و کشور‌های قدرتمند دنیا با تحمیل جنگ‌های مختلف ترکیبی مانع از پیشرفت همه جانبه کشور شدند؛ ذات دیکتاتوری در همین است که با ایجاد یک صدایی رسانه‌ای اجازه نمی‌دهد پیشرفت‌های داخلی معرفی و تبیین شود.

 

بهادری جهرمی تصریح کرد: از مجموع ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو، بیش از ۵۰ درصد از آن‌ها را بانوان شامل می‌شود که نشان می‌دهد زن در ایران از آزادی کامل جهت پیشرفت برخوردار است، اما دیکتاتوری رسانه‌ای اجازه گفتن این مسائل را نمی‌دهد.

 

سخنگوی دولت یادآور شد: دشمن از تشکیل چنین محافلی برای پرسش‌گری بین مردم و مسئولان در واهمه است و می‌خواهد آن را به حاشیه ببرد؛ دشمن از دولتی که حرف برای گفتن و دفاع از عملکردش داشته باشد، می‌ترسد.

 

سخنگوی دولت در پاسخ به سئوال دانشجویی در خصوص نحوه اجرای عدالت در دولت سیزدهم،بیان کرد: اصلاح نظام یارانه و تفاوت قائل شدن بین افراد ثروتمند و مستععف در پرداخت یارانه ها، یک مورد از رویکرد عدالت محوری دولت مستقر است.

 

بهادری جهرمی ادامه داد: سه دهک آخر جامعه که بیش از ۲۴ میلیون نفر از جمعیت کشور را در بر می‌گیرد ماهانه ۴۰۰ هزار تومان یارانه دریافت می‌کنند در حالی که پیش از این یارانه‌ها در اختیار واسطه‌ها و واردکنندگان کالا قرار می‌گرفت.

 

سخنگوی دولت همچنین بیان کرد: دولت وقتی روی کار آمد که نرخ دلار افزون بر ۲۵ هزار تومان بود؛ تغییر نرخ برابری دلار توسط آمریکا از عوامل مهم در افزایش نرخ ارز طی یک سال گذشته بوده است.

 

او ادامه داد: اینستاگرام به چه بهانه‌ای عکس سردار سلیمانی را حذف می‌کند، اما آموزش شیوه کوتلوف مولوتوف، پاره شدن گلوی سرباز و سایر تصاویر خشونت آمیز را براحتی پخش می‌کند، این شبکه اجتماعی تحت کنترل حاکمیت دیکتاتوری آمریکا عمل می‌نماید.

 

سخنگوی دولت با بیان اینکه اگر ۱۰ سال رشد اقتصادی کشور ادامه داشته باشد، وضعیت کشور به روال سابق باز می‌گردد. اضافه کرد: طبق آمار‌های رسمی ملی و جهانی رشد اقتصادی کشور در دهه ۹۰ نزدیک به صفر درصد بود در حالی که رشد اقتصادی کشور طی یک سال گذشته به ۵ درصد نزدیک شده است.

 

بهادری جهرمی با اشاره به علت قطعی اینترنت پس از حوادث اخیر،عنوان کرد: دولت سیزدهم هیچ وقت اینترنت را قطع نکرده بلکه برخی پیام رسان‌های خاص فیلتر شدند این در حالی است که دولت قبل از حوادث مشابه تمام اینترنت را قطع می‌کرد و استثنایی قائل نمی‌شد.

 

سخنگوی دولت بیان کرد: شعار زن، زندگی، آزادی، و مرد، میهن و آبادی شعار دولت نیز است و از آن حمایت می‌کند؛ دولت در برابر هرگونه دیکتاتوری رسانه‌ای و اقتصادی برای شنیده شدن صدای ملت خود در عرصه جهانی موافق است، اما با بی‌نظمی در هیچ امری موافق نیست.

 

بهادری جهرمی عنوان کرد: جمهوری اسلامی در برابر دیکتاتوری رسانه‌ای حاکم در اینستاگرام و سایر رسانه‌های تغذیه شده از دلار‌های سعودی و انکلیسی خواهد ایستاد، برای ما فرقی بین دیکتاتوری رسانه‌ای غرب و شرق وجود ندارد.

 

او همچنین با اشاره به شعار دانشجویان در حمایت از علی کریمی بازیکن سابق تیم ملی ایران، بیان کرد: وی می‌تواند به داخل کشور برگرد، کسی با وی مشکلی ندارد؛ دیکتاتوری رسانه‌ای اجازه نمی‌دهد که صدای واقعیت و حقیقت حتی به گوش ورزشکاران برسد.

 

بهادری جهرمی عنوان کرد: بنده شخصا هرگونه مشکل احتمالی که ممکن است بعد از سئوالات دانشجویان بوجود بیاید را پیگیری می‌کنم.

 

سخنگوی دولت عنوان کرد: ما با دیکتاتوری رسانه‌ای و بستن صدای منتقد، پرسشگری، اعتراض سالم و مسالمت آمیز در خور شان ایرانیان مخالفیم و هر دوی آن را دو لبه قیچی می‌دانیم؛ ما اجازه نمی‌دهیم آرمان استقلال و آزادی امام راحل دچار افراط و تفریط شود.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *