امروز دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
نوری :

به برکت خون شهدا و تلاش دانش‌آموزان، حرکت به‌سوی دانش و فناوری ادامه دارد

ری – ابتکارآنلاین: وزیر آموزش‌وپرورش در آیین روز بسیج دانش‌آموزی و روز نوجوان گفت: به همت دانشمندان و به برکت خون شهدا با هدایت داهیانه و مدبرانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، دستیابی به قله‌های دانش و فناوری ادامه دارد.
کد خبر: 4189
زمان انتشار: ۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴ بعد از ظهر -
50 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – یوسف نوری روز شنبه در آیین روز بسیج دانش‌آموزی و روز نوجوان که در کنار مزار شهید فهمیده در بهشت زهرا (س) برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه سالروز شهادت انسانی والا که بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران در تعبیری بسیار بلند، این شهید۱۲ساله را رهبر خود خواندند، هستیم. شهیدی که با بصیرت دینی و معرفت الهی راه۱۰۰ساله را یک‌روزه پیمود.

وی افزود: شهید فهمیده به‌عنوان الگویی برای تمام دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و بزرگان در جامعه ما تجلی دارد.

نوری اضافه کرد: در فضایی هستیم که دشمنان به دنبال توطئه‌های گوناگون برای خدشه واردکردن امنیت کشور هستند تا در شتاب حرکت علمی و فناوری مردمان متعهد، متدین، خلاق و باهمت وقفه و توقف ایجاد کنند؛ تا به قله‌های دانش و فناوری دسترسی پیدا نکنیم، اما به همت دانشمندان و به برکت خون شهدا با هدایت داهیانه و مدبرانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا این حرکت ادامه دارد.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در حوزه‌هایی که علم برای ما غریبه بود و در سخت‌ترین شرایط، دانش آموزان از مدارس شروع به تلاش کردند و خلاقیت‌ها شکل گرفت و در دانشگاه شاکله ایجاد شد وکشور ایران به حداقل۱۰کشور جهان در زمینه‌های بایو و نانو تکنولوژی، سلول‌های بنیادین، انرژی هسته‌ای، پهبادها و صنعت نفت تبدیل شد. این امر با همت مردم، دانش آموزان و دانشجویان و به برکت خون شهدا اتفاق افتاده است.

نوری با اشاره به جان‌فشانی ۵ هزار شهید معلم و۳۶ هزار شهید دانش‌آموز، گفت: در آستانه سالروز شهادت شهید فهمیده پیمان می‌بندیم در این مسیر پیرو ولایت باشیم و در راه علم و دانش و شکوفایی فناوری‌های نوین قدم برداریم.

گفتنی است؛ در ادامه این آیین، با حضور وزیر آموزش‌وپرورش از خانواده‌های شهدا تجلیل شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *