امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
امام جمعه یزد:

پیشرفت جدی در صنایع مهم نداشته ایم

یزد- ابتکارآنلاین: امام جمعه یزد گفت: بعد از گذشت سالها همچنان در بسیاری از صنایع مانند خودروسازی نتوانستیم آنطور که شایسته کشور است پیشرفت کنیم و علت آن ادامه دادن روش های گذشته و نداشتن خلاقیت است.
کد خبر: 4319
زمان انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۵ بعد از ظهر -
103 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر- آیت الله محمدرضا ناصری، ظهر چهارشنبه در دیدار با معاون سازمان انرژی اتمی کشور با اشاره به اینکه خداوند متعال موهبت های زیادی را در طبیعت برای انسان و برطرف کردن نیازهای آن قرار داده است، ظهار کرد: باید از موهبت هایی که خداوند در طبیعت برای انسان قرار داده به درستی و در زمینه پیشرفت علمی و فرهنگی کشور استفاده کرد.

 

وی با انتقاد از آموزش های سطحی در مدارس عنوان کرد: آموزش ها باید به نحوی باشد که روحیه خلاقیت و نوآوری را در دانش آموزان تقویت کند.

 

امام جمعه یزد، کمرنگ شدن روحیه تفکر را عامل حل نشدن بسیاری از مشکلات کشور دانست و عنوان کرد: در قرآن کریم بیش از ۸۰ آیه در مورد تفکر و تعقل آمده است و همواره خداوند در قرآن عدم تفکر را نفی کرده است.

 

ناصری ادامه داد: بعد از گذشت ۵۰ سال همچنان در بسیاری از صنایع مانند خودروسازی نتوانستیم آنطور که شایسته کشور است پیشرفت کنیم و علت آن ادامه دادن روش های گذشته و عدم استفاده از تفکر و خلاقیت است.

 

وی، پیشرفت کشور در صنایع هسته ای و نظامی را مدیون تلاش و تفکر بزرگان این صنایع دانست و گفت: ایران در صنایعی مانند هسته ای به خوبی توانست جایگاه خود را پیدا کند و به دستاوردهای بزرگی دست یابد و این پیشرفت میدون و مرهون تلاش های شبانه روزی افراد بزرگ و شهدای هسته ای مانند شهید احمدی روشن است.

 

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود نهاده های دامی در کشور و واردات آنها اظهار کرد: باید به مسئله تولید نهاده های دامی در کشور بیش از گذشته توجه شود و تلاش شود تا در این زمینه کشور به استقلال و خودکفایی برسد و با توجه به سرمایه های طبیعی موجود در کشور، این مهم حتما عملی خواهد شد.

 

ناصری افزود: تا زمانی که از نوابغ و نخبه های کشور در زمینه های کاری درست استفاده نشود، پیشرفتی حاصل نخواهد شد و باید قدر این سرمایه های انسانی را بیشتر بدانیم و باید شعار خواستن توانستن است را به منصه ظهور برسانیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *