امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
میرتاج‌الدینی:

ساترا خلاءهای قانونی تنظیم‌گری صوت‌و تصویر فراگیر را اعلام کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس نیاز دارند که از طریق ساترا، گزارش‌ها در خصوص نمایش خانگی را دریافت کنند.
کد خبر: 4511
زمان انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶ بعد از ظهر -
66 بازدید

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس یازدهم و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورایاسلامی گفت: اگر نقصی در حوزه قوانین برای تنظیم‌گری صوت و تصویر فراگیر وجود دارد، باید ساترا خلاءهای قانونی را به مجلساعلام کند.

 

وی افزود: با توجه به اساسنامه سازمان صدا و سیما، نظریه تفسیری شورای نگهبان و فرمان صریح مقام معظم رهبری، تنظیم‌گریرسانه‌های صوت‌‌و تصویر فراگیر بر عهده صدا و سیما است و ساترا به عنوان نماینده تخصصی آن سازمان تعیین شده است. لذا ازنظر من در زمینه اصل نظارت ساترا بر فضای صوت‌و تصویر فراگیر، نیازی به تصویب قانون جدید وجود ندارد اما ممکن است خلاءهاییدر جزئیات و نحوه اعمال تنظیم‌گری وجود داشته باشد که این موارد باید شناسایی و برطرف شوند.

 

میرتاج الدینی، در ادامه با اشاره به نیاز مجلس شورای اسلامی به اطلاعات حوزه صوت‌و تصویر فراگیر و گزارش‌های اقدامات ساتراگفت: نمایندگان مجلس نیاز دارند که از طریق ساترا، گزارش‌های تخصصی در خصوص وضعیت نمایش خانگی، پلتفرم‌های صوت‌وتصویر فراگیر و سایر مسائل این حوزه را دریافت کنند تا اگر برخی خلاءهای قانونی برای انجام وظایف سازمان صدا و سیما در حوزهتنظیم‌گری صوت‌و تصویر فراگیر وجود دارد، مجلس برای تصویب قوانین مورد نیاز اقدام کند.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: لازم است ارتباط ساترا و نمایندگان مجلس شورای اسلامیبیشتر و مستمر باشد و ساترا نمایندگان را از مسائل و چالش‌های حوزه تنظیم‌گری صوت‌و تصویر فراگیر مطلع کند. به همین منظورپیشنهاد می‌کنم که جلسه‌ای در فراکسیون راهبردی مجلس با حضور معاونت امور مجلس صداوسیما و رئیس سازمان تنظیم مقرراترسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر(ساترا)، برگزار شود تا گزارش عملکرد ساترا شنیده شود و راهکارهایی برای برطرف سازی خلاءهایقانونی در نظر گرفته شود.

 

میرتاج الدینی، در خصوص توافق اخیر ساترا و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور دو نفر نماینده وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در شورای تخصصی صدور مجوز تولید و نشر سریال‌های نمایش خانگی گفت: تقویت این همگرایی لازم است و از آن استقبالمی‌کنیم. این دو نهاد باید همگرا باشند و در مسیر همکاری گام بردارند.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *