امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
فرماندار:

۱۲ هزار میلیاردریال اعتبار به طرح‌های نیمه تمام پاکدشت اختصاص یافت

پاکدشت – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: در سفر روز گذشته و اختصاصی رئیس جمهور به این شهرستان، خیرات و برکات بسیاری به همراه داشت و برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام منطقه بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.
کد خبر: 4623
زمان انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰ قبل از ظهر -
95 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محسن اردستانی روز جمعه در خصوص نتایج سفر روز گذشته رئیس جمهور به شهرستان پاکدشت اظهار داشت: در این سفر پرخیر و برکت که با بازدید از طرح‌های نیمه‌تمام، دیدار عمومی و حضور در جلسه شورای اداری همراه بود، نتایج بسیار خوبی را به همراه داشت که به زودی مردم، از اثرات آن برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به بازدید رئیس جمهور از کمربندی جنوبی پاکدشت افزود: پروژه کمربندی جنوبی پاکدشت، طرحی ملی است که در بازدید رئیس جمهور دستورات لازم برای تسریع و تسهیل بخشیدن به تکمیل فاز اول آن به طول ۱۰ کیلومتر صادر شد و در جلسه شورای اداری ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این فاز در نظر گرفته شد.

این مسئول اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی و کمبودهای موجود در حوزه آب کشاورزی، در بازدید رئیس جمهور و وزیر نیرو از پروژه فاز دوم انتقال پساب جنوب تهران به دشت ورامین، بر لزوم تکمیل آن تأکید شد و این طرح که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

اردستانی تصریح کرد: یکی از مشکلات سال‌های متمادی شهرستان پاکدشت، اراضی موسوم به شرکت تعاونی امیرالمومنین(ع) است که مشکل واگذاری و ساخت و ساز اراضی آن به مالکان بیش از ۲۰ سال به درازا کشیده که روز گذشته رئیس جمهور با دستور قاطع خواستار تعیین تکلیف آن در کمترین زمان ممکن شد.خواس

وی خاطرنشان کرد: شهرستان پاکدشنت به دلیل واقع شدن در میسر تراتزیتی محور شرق کشور و برخورداری از جمعیت زیاد، به توسعه امکانات بهداشتی و درمانی نیاز دارد از این رو، از ۱۴ سال پیش طرح توسعه بیمارستان زعیم در دستور کار قرار گرفت ولی تا کنون این طرح فقط ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

فرماندار پاکدشت اظهار داشت: در بازدید روز گذشته آیت الله رئیسی از طرح توسعه بیمارستان زعیم، ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت تا یان طرح تا پایان امسال به بهره‌برداری رسد.

وی گفت: به منظور توسعه زیرساخت‌های ورزشی، در جلسه شورای اداری روز گذشته ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ورزشگاه شهدای پاکدشت اختصاص یافت.

نماینده دولت در شهرستان پاکدشت اظهار داشت: پاکدشت با دارا بودن بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار گلخانه تولید گل و گیاه، پایتخت تولید گل کشور است و در جلسه شورای اداری با صدور موافقت اصولی پروانه گردشگری گل و گیاه برای شهرستان موافقت شد.

اردستانی افزود: با توجه به لزوم بازچرخانی آب و استفاده بهینه از فاضلاب در استفاده مجدد از پساب تصفیه شده در بخش‌های مختلف، ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل شبکه جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهرستان‌های پاکدشت و ورامین اختصاص یافت.

این مسئول ادامه داد: یکی از خواسته‌های مردم و مسئولان پاکدشت راه اندازی شبکه حمل و نقل ریلی و مترو است که مقرر شد این طرح با مشارکت صاحبان صنایع و شهرداری‌های شهرهای طول مسیراین طرح عملیاتی شود.

فرماندار پاکدشت با تقدیر از حضور پرشور مردم انقلابی و شهیدپرور در مراسم بازدید مردمی رئیس جمهور گفت: ملت همیشه حماسه آفرین و غیور شهرستان پاکدشت با استقبالی کم‌نظیر و حماسی از رییس‌جمهور مردمی، نمادی وصف‌ ناپذیر از اتحاد و همدلی را از خود به جای گذاشته و بار دیگر حمایت قاطع خویش را از نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند.

وی ادامه داد: استقبال گرم اقشار مختلف مردم و صحنه‌های در آغوش کشیدن رییس جمهور از سوی خانواده معظم شهداء ، حاوی و حامل هزاران پیام است که مهمترین آن، نزدیکی دولت و ملت است که با وجود تمام سختی¬‌های غیرقابل انکار در کشور همچنان پابرجاست.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران اسلامی روز گذشته با حضور در شهرستان پاکدشت، ضمن بازدید از طرح های نیمه تمام، در مصلای نماز جمعه با مردم دیدار کرد و با حضور در جلسه شورای اداری، مصوباتی را برای تکمیل طرح های نیمه تمام به تصویب رساند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *