امروز پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
امام جمعه ایلام:

قهرمانان واقعی را به جوانان معرفی کنیم

ایلام – ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: برای الگوی سازی و الگوشناسی قهرمانان واقعی وطن به نسل جوان و نوجوان کوتاهی کرده ایم و باید قهرمانان حقیقی همچون چمران ها و سردار سلیمانی ها را به نسل امروز بیشتر معرفی کنیم.
کد خبر: 4680
زمان انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴ بعد از ظهر -
108 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز شنبه در گردهمایی هیات رییسه شورای فرهنگ عمومی استان ایلام اظهار داشت: ما باوجود قهرمانان بزرگ و شجاعی چون شهیدان چمران و سلیمانی اما برای الگوی سازی و الگوشناسی قهرمانان واقعی وطن به نسل جوان و نوجوان کوتاهی کرده ایم و دشمن با استفاده از غفلت ما الگوهای غربزده خود نظیر برخی ورزشکاران و هنرمندان را برای نسل جدید ایران اسلامی جایگزین کرده است.

 

 

وی تاکید کرد: الگوی ما و نسل جدید و همه نسل ها شهدا، رزمندگان و جانبازانی هستند که برای ارزش های والای دین مبین اسلام فداکاری و از خودگذشتگی کردند نه آن ورزشکاران و هنرمندانی که ذلیلانه دشمن را همراهی می کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار یادآور شد: قران کریم نیز زنان و مردان شاخص متعددی چون حضرت مریم (س) برای پاکدامنی و عفت و آسیه برای ایمان به خداوند و مبارزه با طاغوت زمان یا حضرت ابراهیم (ع) را برای ظلم ستیزی جهت الگوگیری آیندگان معرفی کرده است.

 

وی ادامه داد: دشمن تفکرات و خواسته های نسل جوان را برای رسیدن به مقاصد خود و دور کردن از ارزش های دینی و الگوهای والای انسانی بکارگیری کرده در حالی که فرهنگ غنی اسلام به فطرت انسان بسیار نزدیک است.

 

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار اضافه کرد: برخی از چهره های مطرح از جمله ورزشکاران که با هزینه بیت المال و حمایت نظام به جایگاهی بالا در عرصه ورزش دست یافته اند، اما در آوردگاه های ورزشی بین المللی در مسیر مورد نظر دشمنان و ضد انقلاب گام برمی دارند و در میدان دشمن حرکت می کنند.

 

وی با تقدیر از بانیان یاواره بهنگام شهدای ایل خزل تاکید کرد: باید متناسب با زمان یادواره های شهدا در اقصی نقاط استان بسیار باشکوه و در شان این بزرگواران برگزار شود به گونه ای که در سطح ملی نیز انعکاس یابند تا جوانان و نوجوانان با شهدا انس بیشتری بگیرند.

 

وی گفت: این جریان اغتشاشات و هجمه های آن نیز فروکش کرد ولی آشوب ها با وجود ناخوشایندی هایش اما یک غربال و میزان عیار برای شناسایی رسانه ها، هنرمندان، مدیران و نیروهای متعهد انقلابی بود که باید میدان کار و زمینه جذب برای افراد متعهد فراهم شود و اولویت جذب و بکارگیری این افراد باشند.

 

امام جمعه ایلام با بیان اینکه استان در جهاد تبیین و شورای فرهنگ عمومی رتبه نخست کشور را کسب کرده است، افزود: برگزاری کارگاه سه روزه جهاد تبیین با حضور ۱۷۵ نفر از معلمان، اساتید دانشگاه و حوزه نقطه عطفی در اجرایی کردن اهداف جهاد تبیین در سطح مدارس و دانشگاه ها است که آثار مثبت آن به تدریج عیان خواهد شد.

 

به گزارش ایرنا، این شورا با حضور استاندار ایلام و مدیران و روسای دستگاه های مختلف عضو شورا برگزار شد.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *