امروز دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
استاندار همدان تاکید کرد:

تقویت دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی، در تمام بخش‌های اقتصادی و تولید

همدان – ابتکارآنلاین: استاندار همدان گفت : شرکت های تولیدی همدان به سمت دانش بنیان کردن محصولات حرکت کنند.
کد خبر: 5100
زمان انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۹ بعد از ظهر -
72 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – علیرضا قاسمی فرزاد  تاکید کرد: شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی در بخش‌های مختلف استان باید تلاش کنند رویکردشان را به سمت دانش بنیان کردن، برای توان رقابت در سطح بازار‌های داخلی و خارجی تغییر دهند.

 

او شامگاه پنجشنبه در چهل و هشتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان گفت: اتاق بازرگانی استان نیز در این راستا با تمامی توان، ارتباط و ظرفیت خود برای تحقق و تقویت این مهم شرکت‌های تولیدی و سرمایه گذاری استان را یاری دهد.

 

استاندار همدان  یبان کرد: دانش‌بنیان کردن و اشتغال‌زایی، باید در تمام بخش‌های اقتصادی و تولید تقویت شود.

 

قاسمی فرزاد تاکید کرد: اتاق بازرگانی از ظرفیت ارتباطات خود با شرکت‌های بزرگ، سرمایه‌گذاران در راستای دانش‌بنیان کردن تولید و تقویت آن اقدام و زیرساخت‌ها برای حل مشکلات تولید کنندگان را فراهم کند.

 

او بیان کرد: مساله محوری در حوزه اقتصاد و تولید نقش مهمی در حل مشکلات و مسائل کنونی دارد.

 

استاندار همدان با بیان اینکه عدالت باید به درستی بین کارگر و کارفرما اجرا شود، گفت: مکتب شیعه و به دنبال آن جمهوری اسلامی به دنبال جاری کردن عدالت در جامعه است.

 

مقام عالی دولت در استان همدان از تمامی کارگران و کارفرمایان خواست تا حق و حقوق همدیگر را طبق قوانین موجود، بیش از پیش رعایت کنند.

 

او گفت: روابط کارگر و کارفرما در استان به گونه‌ای باید دنبال شود که حقی از هیچکدام از طرفین، ضایع نشود.

 

استاندار همدان بیان کرد: مجموعه مدیران استانی، در تلاش هستند تا در شرایط کنونی، از ظرفیت و توان خود در راستای بهبود وضعیت کسب و کار و تولید استفاده کنند.

 

قاسمی فرزاد افزود: خروجی این جلسه باید ضمن تسهیل و روان‌تر کردن روابط بین کارگر و کارفرما، مشکلات این حوزه را هرچه سریع‌تر حل و فصل کند.

 

او به مشکلاتی که در راستای دانش‌بنیان کردن تولید، با توجه به شعار سال وجود دارد اشاره کرد و از اتاق بازرگانی استان خواست که همراهی و کمک‌های لازم در جهت دانش بنیان کردن مجموعه‌های اقتصادی و تولید در دستور کار قرار دهد.

 

کارشناسان و اعضای جلسه، با دقت قوانین مرتبط به کار را در قالب ۱۳ موضوع در دستورکار قرار دادند و در راستای رفع برخی مشکلات در این حوزه پیشنهاداتی را در سطح استانی و ملی ارائه کردند.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *