امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
قاضی عسکر:

بسیاری از مشکلات جامعه به دست نخبگان کشور حل می‌شود

ری – ابتکارآنلاین: تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) با بیان اینکه دانشگاه بهترین مرکز برای پرورش و شکوفایی استعداد جوانان این مرز و بوم است، گفت: اگر از جوانان نخبه و توانمند در مسیر درست استفاده و از استعدادهای آنان به خوبی بهره‌برداری شود، بی شک بسیاری از معضلات کشور با دست آنان حل خواهد شد.
کد خبر: 5138
زمان انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳ قبل از ظهر -
48 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر در دیدار با سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) و معاونین و مدیران این مرکز آموزشی اظهار داشت: با بررسی شرایط کنونی جامعه در می یابیم که بسیاری از مشکلات و چالش های اجتماعی ریشه در مسائل اقتصادی و از جمله بیکاری دارد که این مشکلات با همت جوانان و نخبگان کشور قابل حل است.

 

وی با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال زایی در کشور خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در سال های گذشته بارها بر موضوع پیوند صنعت و دانشگاه تأکید داشته و هدف ایشان از طرح این موضوع، حرکت دانشگاه ها به سمت علومی است که جامعه به آن نیاز دارد تا کمبودها برطرف شود و البته این هدف هم اکنون تا حدودی با ایجاد شرکت های دانش بنیان این هدف رهبری محقق شده است.

 

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با اشاره به پیشرفت های روزافزون کشور در بسیاری از زمینه‌های صنعتی، نظامی، هسته ای و پزشکی تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور به همت جوانان متخصص خود در زمینه های گوناگون به خودکفایی رسید اما همواره این توفیقات به دلیل ضعف تبلیغی و رسانه ای برای مردم و به ویژه نسل جوان تبیین و معرفی نشده است.

 

وی افزود: باید با تأسی به پیامبر مکرم اسلام(ص) در فضای جامعه مهربانی را حاکم کنیم و همچنین در فضاهای آموزشی نیز بهترین روش برای جذب دانشجویان برخورد صمیمانه، عاطفی و مهربانانه است.

 

قاضی عسکر با اشاره به اهمیت موضوع استعدادیابی، گفت: در نظام آموزشی کشور باید در تمام دوران تحصیل توجه بیشتری به استعدادهای برتر شود تا این استعدادها به شکوفایی برسند و اگر هم فردی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور عزیمت کرد، خود را مدیون وطن خود و نظام بداند و بعد از فارغ التحصیلی جهت خدمت به مردم و جامعه به کشور بازگردد.

 

وی اظهار داشت: شرایط اجتماعی، فرهنگی جامعه به گونه ای رقم بخورد که جوان ما آینده خود را روشن و تضمین شده احساس کند. جوانان ما تشنه اسلام ناب  و از بعضی تعابیر ناصواب از دین و برخی تنگ نظری ها گریزان هستند؛ باید تلاش کنیم با تبیین اسلام حقیقی زمینه جذب هرچه بیشتر این عزیزان را فراهم کنیم.

 

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) بر اهمیت موضوع مهارت افزایی به ویژه مهارت های اثرگذار در جامعه تاکید کرد.

 

دکتر علیرضا لادن مقدم سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی، آموزشی، مهارتی و همچنین ظرفیت بالای حضور جوانان در این مرکز، به مهارت گرایی در دانشگاه ها و مراکز آموزشی بر مبنای منویات رهبر معظم انقلاب تأکید و بر همکاری های مشترک فرهنگی، علمی و آموزشی با آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اعلام آمادگی کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات