امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
با حضور فرمانده سپاه همدان:

سه کارگاه اشتغالزایی و ۲ واحد مسکونی در ملایر افتتاح شد

ملایر- ابتکارآنلاین: همزمان با هفته بسیج، سه کارگاه اشتغالزایی شامل ۲ کارگاه مرواربافی و یک تعاونی فرش و ۲ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد و نیازمندان، با حضور فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان و فرمانده سپاه ناحیه ملایر به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: 5257
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴ بعد از ظهر -
93 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان روز چهارشنبه در آیین افتتاح کارگاه‌های اشتغالزایی بسیج سازندگی شهرستان ملایر اظهار داشت: به همت بسیج سازندگی کارگاه‌های اشتعالزایی خوبی در سطح استان راه‌اندازی و در هفته بسیج افتتاح شد.

 

سردار “مظاهر مجیدی” افزود: همزمان با هفته بسیج ۶۸ پروژه با ۳۵ میلیارد تومان اعتبار در سطح استان همدان و به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته به بهره‌برداری رسید.

 

وی با اشاره به افتتاح ۴۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد با همت بسیج سازندگی هفته بسیج در سطح استان، بیان کرد: این واحدهای مسکونی در قالب تفاهم‌نامه بسیج سازندگی با کمیته امداد و توسط گروه‌های جهادی احداث و تحویل متقاضیان شد.

 

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به افتتاح کارگاه‌های اشتعالزایی در ملایر و نمایشگاه “ایران قوی” و اقتصاد مقاومتی در شهرستان ملایر، ادامه داد: برپایی نمایشگاه “ایران قوی” و در کنار هم قرار گرفتن ارتش و سپاه، یادآوری دفاع مقدس بود که رزمندگان اسلام رشادت‌های زیادی را از خود به نمایش گذاشتند.

 

سردار مجیدی بر لزوم بازدید نسل جوان از این نمایشگاه تاکید کرد و اظهار داشت: ایران اسلامی هم اینک در بعد نظامی و صنایع هوافضا، بهترین عملکرد را داشته است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ملایر نیز گفت: در طول هفته بسیج هفت واحد مسکونی که توسط گروه‌های جهادی این شهرستان احداث شده، به بهره‌برداری می‌رسد.

 

سرهنگ “حمیدرضا آقابیگی” با بیان اینکه امروز ۲ واحد از این تعداد افتتاح و تحویل مددجویان شد، افزود: پنج واحد از این واحدهای مسکونی توسط گروه‌های جهادی و خیران و ۲ واحد در راستای تفاهم‌نامه کمیته امداد و بسیج سازندگی احداث شده است.

 

وی ادامه داد: ۲۰ واحد مسکونی دیگر نیز طبق تفاهم‌نامه کمیته امداد و بسیج سازندگی در حال احداث است و بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ملایر همچنین از افتتاح و راه‌اندازی پنج کارگاه اشتغالزایی و یک تعاونی فرش همزمان با هفته بسیج در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: با راه‌اندازی این کارگاه‌ها، زمینه اشتغال برای یکصد نفر فراهم شده که پیش‌بینی می‌شود از این تعداد ۵۰ نفر در تعاونی فرش مشغول به کار شوند.

 

سرهنگ آقابیگی ادامه داد: علاوه بر این نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با ۱۰۰ غرفه دستاوردهای بسیجیان در سال ورزشی الغدیر در نخستین روز از هفته بسیج افتتاح شد که به مدت یک هفته در کنار نمایشگاه “ایران قوی” برای بازدید عموم دایر است.

 

وی گفت: امروز با حضور سردار مجیدی ۲ واحد مسکونی در شهر ملایر و روستای مهرآباد تحویل متقاضیان شد که واحد مسکونی مهرآباد با زیربنای ۸۰ مترمربع طبق تفاهم‌نامه کمیته امداد و بسیج سازندگی و واحد مسکونی شهر ملایر توسط گروه‌ جهادی شهید نظری برای یک خانواده نیازمند احداث شد.

 

سرهنگ آقابیگی گفت: تعاونی فرش اصیل ملایر نیز زیر نظر مجموعه صندوق قرض‌الحسنه مردم‌یار افتتاح شد که برای بیش از ۳۵ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

 

وی با اشاره به افتتاح کارگاه‌های مُرواربافی و سبدبافی با اشتغالزایی بیش از ۱۵ نفر، یادآور شد: مکان این کارگاه‌ها را آموزش و پرورش ملایر در اختیار بسیج سازندگی قرار داده است.

 

به گزارش ایرنا؛ در چهارمین روز از هفته بسیج، رزمایش جهادگران فاطمی ۲ شهرستان ملایر با حضور سردار مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان آغاز و ۴۰ گروه جهادی در عرصه‌های خود حاضر شدند.

 

همچنین سردار مجیدی با حضور حجت الاسلام برقراری امام جمعه ملایر و فرمانده سپاه ناحیه ملایر با خانواده شهید مدافع امنیت شهید پاسدار “علی نظری” دیدار و گفتگو کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *