امروز پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
رئیس جمهور:

باید اثبات کنیم که ایران راه پیشرفت را به خوبی طی می‌کند

اسلامشهر – ابتکارآنلاین: رییس‌جمهور گفت: نشاط اجتماعی در کشور بسیار بااهمیت است و دشمن این مورد را نشانه گرفته است و مسئولان زمینه آن را فراهم کنند چرا که جامعه با نشاط از ضروریات فرهنگی می‌باشد.
کد خبر: 5273
زمان انتشار: ۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵ بعد از ظهر -
239 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در ادامه بازدید از شهرستان‌های استان تهران در جلسه شورای اداری اسلامشهر اظهار داشت: باید زودتر در این شهرستان حاضر می‌شدیم اما عدم حضور به علت عدم پیگیری مشکلات شهرستان نبوده است.

 

رئیسی با بیان اینکه گام‌های خوبی برای رفع مشکلات شهرستان برداشته شده است گفت: تلاش مضاعف مدیران در مدت باقی مانده سال و سال آتی می‌تواند گزارش خوبی در عمل به مردم اسلامشهر بدهد.

 

وی با بیان اینکه مردم این منطقه بسیار خوب و متدین هستند و به ارزش‌های انقلاب وفادار بوده اند و دلیل این صدق یک هزار شهید و جانبازان و ایثارگران است افزود: حفظ انسجام از موارد مهم حال حاضر است.

 

رئیس جمهور با تاکید بر حفظ روحیه بسیجی و شهادت گفت: مسئولان فرهنگی باید به این موضوع توجه داشته باشند، چرا که فرهنگ و آداب و رسوم ما سرمایه بزرگی محسوب می‌شود و اساس اقتدار نظام، مردم و جوانانی است که حاضر به قبول مسئولیت هستند و این مهم‌ترین مؤلفه قدرت در کشور است و دلیل مهمی که دشمن تا کنون موفق نشده، حضور مردم است و اساس حضور مردم نیز اندیشه و انگیزه مردم می‌باشد و برای حفظ و ارتقا این اندیشه باید تلاش کنیم و با وجود حمله به باورهای ملت، مرزبانان فرهنگی باید صیانت کنند و ترفندهای دشمن را بشناسند و در حوزه دفاع و هجوم فرهنگی بیش از پیش تلاش کنند.

 

رئیسی عنوان داشت: اگر مرزبانان فرهنگی مراقبت می‌کردند و وظیفه بزرگی که در خصوص صیانت از فرهنگ بود را انجام می‌دادند بسیاری از مشکلات را نداشتیم و امروز هشداری برای همه است که اعتقادات و باورها و سرمایه‌های فرهنگی حفظ شود.

 

وی افزود: اگر دوگانگی وجود داشته باشد دوگانگی سکولار با متدینین و دین مداران است و دوگانه‌ای که درست است صف دشمنان و دوست داران انقلاب اسلامی است و طبق بیان رهبر اگر کسی ایران دوست است باید کشور را حفظ کند و امید در دل مردم از موارد مهم است و مسئولان باید با عمل در دل مردم ایجاد امید کنند.

 

وی با اشاره به اینکه کار مدیران باید مضاعف شود گفت: بیمارستان اسلامشهر ۱۴ سال است که طول کشیده و اما اکنون سه شیفته کار در حال انجام است و تا آخر سال فاز اول بهره برداری خواهد شد.

 

رئیس جمهور در خصوص مترو اسلامشهر عنوان داشت: کار در حال انجام است و طبق بررسی‌ها ۳ کار برای انجام این پروژه وجود دارد و دستور داده شد که هر سه کار پیگیری شود تا مترو احداث شود.

 

رئیسی با اشاره به اینکه زمینه ایجاد ۵ هزار شغل در اسلامشهر بسیار مناسب است اظهار داشت: نیاز به کار و اشتغال در این شهرستان وجود دارد و باید زمینه‌ها به نحوی فراهم شود که بیکار نداشته باشیم که این کار امکان پذیر است و این بندر خشک اسلامشهر یک بستر مناسب برای ایجاد اشتغال است و حداکثر تا دو ماه موارد و مشکلات آب برطرف شود.

 

رئیس جمهور با بیان اینکه مدارسی که نیاز به نوسازی و بهسازی دارند و احتمال خطر وجود دارد نباید دانش آموزان در آن ساختمان‌های فرسوده حضور پیدا کنند گفت: این کار از موارد اولویت دار است و پذیرفتنی انیست که یک منطقه کنار پایتخت دارای مدارس فرسوده با احتمال خطر بالا وجود داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه احداث اردوگاه تفریحی ورزشی برای جوانان در این منطقه ضروری است گفت: نشاط اجتماعی در کشور بسیار بااهمیت است و دشمن این مورد را نشانه گرفته است و مسئولان زمینه آن را فراهم کنند چرا که جامعه با نشاط از ضروریات فرهنگی می‌باشد.

 

رئیس جمهور بیان داشت: دشمن به دنبال این است که شتاب رشد و پیشرفت کشور را کم کند گفت: ملت نباید اجازه این کاهش شتاب را بدهند چرا که آنها می‌بینند هر روز در این کشور دارای یک فناوری و پیشرفت است و باید اثبات کنیم که ایران راه پیشرفت را به خوبی طی می‌کند.

 

رئیسی گفت: از مسئولان می‌خواهیم یک کار تحولی در این منطقه انجام دهند و باید اقدام جهادی و پرشتاب باشد، دشمن می‌خواهد حواس ما را از پیشرفت و خدمت به مردم پرت کند و ضروری است که افزایش سرمایه اجتماعی و حاکمیت دین که خواسته شهدا است در اولویت قرار بگیرد و تاکید می‌کنم که نباید حواس پرت شویم و باید به متن توجه کنیم و این کار از مسئولان شهرستانی و استانی ساخته است و بدانید که وظیفه همه ما این است که مسائل پیش روی مردم حل شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *