امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

پلمب یک داروخانه در شیراز به دلیل تمرد از قانون

فارس – ابتکارآنلاین: داروخانه یک درمانگاه ناباروری در شیراز، توسط سازمان اطلاعات سپاه و ارائه ندادن خدمات و تحریک به اعتصاب، پلمب شد.
کد خبر: 5503
زمان انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶ بعد از ظهر -
96 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – براساس اعلام روابط عمومی سپاه فارس، مسئولان داروخانه متخلف دوشنبه ۱۴ آذرماه ضمن تحریک مردم به اعتصاب، از ارائه خدمات به بیماران خودداری کرده بودند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اطلاعات سپاه استان فارس، طبق مواد ۲۳ و ۲۴ قانون تعزیرات حکومتی، اماکن ارائه دهنده امور بهداشتی ودرمانی و داروخانه موظف است تمام کالاهای خریداری شده را مستمراً تا اتمام موجودی عرضه کند و در صورت خودداری از عرضه مجازات خواهد شد.

هم‌چنین داروخانه موظف به ارائه خدمات مربوطه و قانونی طبق ساعات تعیین شده است مگر با دلیل موجه و یا با اطلاع کتبی و نظر سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان محل؛ در غیر این صورت چنین واحدی متخلف محسوب شده به مجازات‌های مختلف محکوم می‌‏شود.

براساس قانون اگر داروخانه‌ها به بهانه مسائل سیاسی و صنفی از ارائه خدمات دارویی خودداری کنند طبق قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور و قانون مربوط به مقرارات پزشکیی دارویی با متصدی واحد برخورد جدی خواهد شد.

براساس این گزارش، در ایام اخیر برخی از داروخانه‌ها به بهانه‌های مختلف مانند قطعی سایت از ارائه خدمات به طیفی از بیماران خودداری کرده‌اند که در راستای اجرای قانون برخورد با این داروخانه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

(منبع: ایسنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *