امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
امام جمعه موقت ورامین:

امروز دشمن به وحشت افتاده و می‌خواهد فرصت را از دولت با تفکر انقلابی بگیرد

ورامین- ابتکارآنلاین: امام‌جمعه موقت ورامین گفت: در فتنه اخیر همه دشمنان رهبری را نشانه گرفته‌اند، چون می‌دانند رمز اقتدار، موفقیت و پیشرفت این کشور ولایت‌فقیه و حاکمیت دینی است.
کد خبر: 5609
زمان انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸ بعد از ظهر -
52 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین واجبات الهی است که نفع آن به جامعه می‌رسد اظهار داشت: اهتمام به این دو فریضه یعنی نجات انسان‌ها از گناه و معصیت و سوق دل‌های آنها به سمت خوبی‌ها و نیکی‌ها است که موجب سعادتمندی و عاقبت به خیری فرد و جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه تعابیری که در روایات در این واسطه وارد شده بسیار مهم است گفت: مثلاً آمران به معروف خلیفه خدا در زمین هستند یا پیامبر فرمود: مسلمانی که امر به معروف نکند بی دین است و امام صادق فرمود: کسی که بتواند جلوی مفاسد را بگیرد ولی نگیرد معصیت کرده است.

امام جمعه موقت ورامین عنوان داشت: در این فتنه تمام ظرفیت خود را از داخل و خارج به میدان آورده اند حتی یگان‌های تک نفره با هم به میدان آمدند علاوه بر منافقین رذل و پست که طی روزهای اخیر آن زن فاسد اعلام کرد، اگر جمهوری اسلامی از بین برود حکومت منافقین جایگزین آن خواهد شد، باید گفت شتر در خواب بیند پنبه دانه، کور خوانده اید، چرا که آنقدر نزد ملت ایران منفور هستید که بوی تعفن رذالت و پستی شما همه را می‌آزارد و یقیناً ما امروز پاسخ این عنصر پست را می‌دهیم که مرگ بر منافقین مزدور.

خطیب نماز جمعه ورامین بیان داشت: سلطنت طلبان حزب‌های کومله و دموکرات همه جامانده از قافله انسانیت هستند علاوه بر اینها برخی سلبریتی های بی سواد و بی هویت که مسخ پول و شهرت شده اند نیز در این گروه جای دارند.

محمودی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب بیان داشت: چون دشمنان می‌دانند این بیانیه که متأسفانه حق آن هنوز ادا نشده کشور را وارد عرصه جدیدی می‌کند به هر شکل ممکن می‌خواهند جلوی اجرای آن را بگیرند آنان می‌دانند اقتصاد مقاومتی که در واقع می‌خواهد کشور را وارد مدلی کند که نجات بخش است را باید کمرنگ کنند و در این خصوص دشمن با صراحت اقرار دارد که در برابر ایران با شکست مواجه شده و این اقدام رهبری مورد تجزیه و تحلیل اندیشکده های آمریکا قرار گرفته است و طراحان تحریم ایران می‌گویند تنها راه رفاه در ایران اقتصاد مقاومتی است که باید به هر قیمتی جلوی آن را بگیریم.

وی افزود: آنان فهمیده اند که اقتصاد مقاومتی آغازی برای راهبرد بلاتکلیفی اقتصادی ایران است و لذا باید کاری کنیم که رویکرد ایران به سوی داخل خوب نباشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: دشمن می‌گوید باید با بی ثبات سازی ایران وارد مرحله جدید شویم آنها می‌خواهند ایران را کشوری بی ثبات جلوه دهند تا تفاهمنامه های راهبرد جمهوری اسلامی با رویکرد همسایه محور که راهگشای ایران است اجرایی نشود و گره‌های کور باز نشوند چون تمام امیدها به سوی غرب بوده است.

محمودی گفت: تلاش برای عقیم نشدن تحریم‌ها نیز از موارد دیگری است که دشمن تمام توانش را به کار بسته تا به ملت تلقین کند که ما نمی‌توانیم، تا جایی که گفتند حتی برای حل مشکل آب هم باید تحریم‌ها برطرف شود.

وی عنوان کرد: آنان به این نتیجه رسیدند که باید جریانی در داخل به آنها کمک کند با قلم، با تریبون و جایگاه‌های بگوییم ما نمی‌توانیم موفق شویم مگر اینکه با غرب کنار بیاییم با بن بست نمایی ناامیدی ایجاد کنیم و بعد بگوییم این گفتمان انقلاب موجب نجات است و باید این گفتمان را کنار گذاشت آنها می‌گویند باید کاری کنیم که مغز و ادراک و ذهن ایرانیان را در کنترل خود بگیریم و ذهن‌ها به تسخیر ما در بیایند همان کاری که هر روز با بمباران رسانه‌ای به دنبال تحقق آن هستند.

محمودی گفت: آنها می‌گویند ملت ایران روی قله ایستاده قله غرور و شهامت و هر نقشه‌ای طراحی کنیم می‌فهمند و باید این ملت را از این قله افتخار پایین بکشیم تا قدرت‌های آنان را کم کنیم و اینجاست که نقش و اهمیت جهاد تبیین روشن می‌شود باید در جهاد تبیین تفهیم کرد که در چه قله‌ای هستیم ما هم اکنون علاوه بر پزشکی در نانو و سلول‌های بنیادی و رشد علم و فناوری نیز در قله‌های رفیع قرار داریم، امروز دشمن به وحشت افتاده و می‌خواهد فرصت را از دولت با تفکر انقلابی بگیرد لذا باید با جهاد تبیین به افشای حیله و مکر دشمن بپردازیم، ببینید که زمستان در جامعه اروپایی با شمع و چوب سپری می‌شود اما اگر این اتفاق در ایران می‌افتاد چه می‌کردند.

امام جمعه موقت ورامین اظهار داشت: آنان می‌دانند که امروز با سه چالش چین که رهبری اقتصادی دنیا را در دست دارد و چالش روسیه که با جنگ با اوکراین وحدت جریان غرب گرا را به هم ریخته و نمی‌توانند به سرعت از آن عبور کنند و چالش سوم چالش ایران است که یک حکمرانی نوین را به دنیا معرفی می‌کند روبرو هستند که نظام لیبرال دموکراسی غربی‌ها را به چالش کشیده و نباید گذشت این اتفاق بیافتد و باید ساختارهای عالی نظام را هدف قرار دهیم و آن ولایت فقیه است.

وی گفت: امروز ما بیش از دوران دفاع مقدس نیازمند آمادگی هستیم در جنگ فیزیکی اگر دشمن از ما شهید گرفت افتخار بود اما امروز نیرویی به ما تحمیل شده که مایه افتخار نیست و امروز دشمن در فضای مجازی دروغ می‌گوید و اذعان دارند که باید مغزها را تسخیر کنند.

وی با اشاره به اینکه در فتنه اخیر همه دشمنان رهبری را نشانه گرفته اند، گفت: چون می‌دانند رمز اقتدار و موفقیت و پیشرفت این کشور به واسطه ولایت فقیه و حاکمیت دینی است و امروز آنان به دنبال شکاف بین مردم و حاکمیت هستند و می‌گویند باید سرمایه‌های اجتماعی نظام را کاهش دهیم و انتقادات از کیفیت اجرا و قوانین به کل حاکمیت متوجه شود آنها ترسیدند که وقتی تفکر انقلابی در ساخت موشک و پهپاد کار می‌کند کارستان است و اگر این تفکر در کل جهات کشور حاکم شود چه می‌شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات