امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

طرح تعریض بزرگراه امام رضا (ع) در محدوده شریف‌آباد پاکدشت آغاز شد

پاکدشت – ابتکارآنلاین: بخشدار شریف‌آباد از توابع شهرستان پاکدشت گفت: با تخریب ساختمان قدیمی پلیس راه شریف‌آباد، طرح تعریض بزرگراه شرق کشور مزین به نام امام رضا (ع) آغاز شد.
کد خبر: 5995
زمان انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵ بعد از ظهر -
54 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – اصغر مونسان روز پنجشنبه در حاشیه اجرای طرح تعریض بزرگراه امام رضا (ع)  گفت: بخشی از محور مهم ترانزیتی شرق کشور موسوم به امام رضا (ع) از شهرستان پاکدشت و بخش شریف‌آباد عبور می‌کند و توجه به امنیت، اصلاح هندسی و ترافیک این محور، نقش به سزایی در امنیت تردد خودروهای عبوری به سمت شهرک‌های صنعتی و استان‌های شرقی کشور ایفا می‌کند.

وی اظهار داشت: تردد روزانه هزاران دستگاه خودروی سبک و سنگین از این محور مهم، همواره موجب بروز ترافیک‌های شدید در ساعات مختلف شبانه روز می‌شود از این رو، اجرای هر گونه طرح اصلاحی در این محور مهم باعث می‌شود تا از حجم ترافیک کاسته شده و تردد خودروها با سهولت بیشتری همراه شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: از گذشته‌های دور، ساختمان پلیس راه شریف‌آباد در ورودی این شهر احداث شده و عوامل پلیس راه در این ساختمان ورود و خروج خودورها را کنترل می‌کردند که با توسعه شهر، این ساختمان عملا در وسط شهر قرار گرفت از این رو، هفدهم مهرماه سال ۹۵، ساختمان جدید پلیس راه، خارج از محدوده شهر احداث شد تا فعالیت آن با سهولت بیشتری بدون ایجاد ترافیک در شهر انجام شود.

مونسان اضافه کرد: با توجه به اهمیت ایجاد سهولت در تردد خودروها در ورودی شهر شریف‌آباد و با همکاری مستقیم فرماندهی انتظامی شرق استان تهران، شهرداری شریف‌آباد نسبت به تخریب ساختمان قدیمی پلیس راه اقدام کرد تا ضمن تعریض بزرگراه، برخی از امکانات شهری از جمله ایستگاه تاکسی درون شهری در این مکان مستقر شود.

وی یاد آور شد: تمام هزینه‌های تخریب ساختمان قدیمی و نیز تعریض بزرگراه امام رضا (ع) با استفاده از اعتبارات شهرداری شریف‌آباد تأمین شده است.

شهرستان پاکدشت با ۲ بخش مرکزی و شریف‌آباد و با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *