امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

مهمترین مزیت صندوق بیمه اجتماعی پرداخت یارانه دولتی به عشایر و روستاییان است

رباط کریم – ابتکارآنلاین: مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تهران گفت: مهمترین مزیت صندوق بیمه اجتماعی پرداخت یارانه دولتی به عشایر و روستاییان است و در این استان ۵۲ هزار نفر عضو این صندوق هستند.
کد خبر: 6096
زمان انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰ بعد از ظهر -
56 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محسن کهتری روز دوشنبه در دیدار با فرماندار رباط کریم اظهار داشت:  بدلیل نبود سازمان و کارفرما نسبت به بیمه عشایر و روستاییان هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود: از سال ۸۴ صندوقی با کارفرمایی دولت جهت حمایت از کشاورزان و عشایر تشکیل شد و در این صندوق ،حقوق مستمری بازنشستگی، کار افتادگی ،حقوق مستمری فوت و همچنین نقل و انتقال سوابق بیمه به سایر صندوق ها انجام می گیرد.

این مسئول ادامه داد: افراد به ازای سطح درآمد خود هنگام ثبت نام بخشی از حق بیمه یعنی پنج در صد آن توسط بیمه شده و ۱۰ درصد آن توسط دولت که کارفرما است پرداخت می شود و این امر باعث اندوخته و سرمایه ای برای دوران بازنشستگی این افراد خواهد بود.

کهتری در خصوص نحوی عضویت در این صندوق خاطرنشان کرد: شرایط عضویت صندوق به افراد ۱۸ تا ۵۰ سال سن، دارای تابعیت جمهوری اسلامی، ساکن مناطق روستایی و عشایری، ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و همچنین افرادی که در شهرها به شغل کشاورزی اشتغال دارند تعلق می گیرد.

وی به نحوه عضو گیری از زمان تشکیل صندوق اشاره کرد و گفت: از زمان تشکیل صندوق که ۱۷ سال از آن می گذرد تاکنون ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ایرانی عضو این صندوق شده اند.

مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر استان تهران پیرامون جامعه هدف استان تهران و شهرستان رباط کریم افزود: جامعه هدف در استان تهران ۲۳۱ هزار نفر بود که توانستیم ۵۲ هزار نفر در صندوق عضو کنیم و این آمار در شهرستان رباط کریم ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر است که تعداد ۲ هزار و ۶۰ نفر توانستیم تحت پوشش صندوق در بیاوریم و از این تعداد ۱۱۰ نفر در شهرستان به مرحله بازنشستگی نائل آمدند و از صندوق حقوق مستمری دریافت می کنند.

این مسئول به انعقاد قراردادی بین صندوق و معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: این قرار داد با موضوع بیمه عشایر و روستاییان منعقد شده است و مقرر شد که با کمک فرمانداری ها نسبت به پیشبرد اهداف صندوق اقدام شود.

فرماندار رباط کریم: صندوق بیمه اجتماعی در کمک به جامعه هدف قدم بردارد.

فرماندار شهرستان رباط کریم حمایت و کمک صندوق بیمه اجتماعی در پیشبرد اهداف این صندوق و کمک به عشایر و کشاورزان در شهرستان رباط کریم را خواستار شد.

امید احمدی نیز در این دیدار با اشاره نگاه دولت در خصوص فراهم سازی بسترهای فرهنگی صنعت بیمه در کشور گفت: پذیرش بیمه به عنوان یک سرمایه گذاری از سوی بیمه شونده نیازمند هماهنگی و همکاری طیف های مختلفی از نیروهای دست اندرکار در جامعه اعم از دستگاههای دولتی و غیردولتی است.

وی افزود: بیمه ها براساس برنامه ریزی های علمی و کار کارشناسی جلو بروند و ما باید فرهنگ بیمه پذیری را به عنوان یک ضرورت در زندگی اجتماعی نهادینه کنیم.

احمدی همچنین به مشکلات و دغدغه های عشایر و روستاییان شهرستان اشاره و اظهار امیدواری کرد تا با این اقدام اندکی از مشکلات این قشر زحمت کش کاسته شود.

شهرستان رباط کریم با جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر با سه شهر پرند، رباط‌کریم و نصیرشهر در جنوب غربی استان تهران قرار دارد و یکی از قطب های صنعتی استان تهران است.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *