امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
استاندار ایلام:

ایلام رتبه نخست اشتغال و رتبه هفتم تولید مسکن کشور را کسب کرد

ایلام – ابتکارآنلاین: استاندار ایلام با بیان اینکه مراودات تجاری و فرهنگی ایلام با عراق فرصتی برای تقویت اقتصاد و توسعه تجارت این استان است، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی استان خلاق و نوآور باشند.
کد خبر: 6321
زمان انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰ بعد از ظهر -
26 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حسن بهرام نیا روز سه‌شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با تاکید بر ضرورت احداث بازارچه عرضه محصولات کشاورزی و سنتی در استان، اظهار کرد: راه اندازی این بازارچه ها در راستای بهبود کسب و کار و تأمین مایحتاج مردم به صورت ارزان و به طور همزمان عرضه مستقیم محصولات سنتی و روستایی ضروری است.

وی با اشاره به آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای احداث این بازارچه ها، از شهرداری ایلام خواست تا مکان مورد نیاز برای ایجاد این بازارچه ها را تأمین نماید.

بهرام نیا با تأکید بر اجرای طرح «روستا بازار» در نقاط مختلف ایلام، افزود: با اجرایی شدن این طرح نه تنها محصولات روستایی و عشایری بدون واسطه در اختیار مردم قرار می گیرد بلکه هم تولید کننده و هم مصرف کننده از اجرای آن سود خواهند برد.

استاندار ایلام اضافه کرد: در همین راستا مجوز فروشگاه های سیار در قالب روستایی، عشایری و شهری توسط شهرداری صادر شود و دستگاه های متولی نیز آیین نامه های مربوطه را تدوین کنند.

استاندار ایلام تاکید کرد: البته تراکنش‌ها باید به گونه ای باشد که بازارچه ها در کل سطح شهر دیده شوند و متمرکز در یک نقطه خاص نباشد تا جامعه هدف و اقشار آسیب‌پذیر دسترسی راحت به این غرفه ها داشته باشند.

وی در ادامه با قدردانی از اقدام اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان در ایجاد غرفه های ویژه فروش محصولات سنتی اظهار کرد: یکی از انتظارت ما از مدیران دستگاه های اجرایی این است که خلاق و نوع آور باشند، ولو با یک کار بسیار جزیی که چه بسا منجر به اشتغالزایی می شود، فلذا از مدیرانی که دغدغه معیشت مردم را دارند، تشکر می کنم.

استاندار ایلام در ادامه گفت: در ارزیابی عملکرد استانداران، استان ایلام عملکرد خوبی را در شاخص های مورد نظر بر جای گذاشت بطوریکه در حوزه اشتغال، استان ایلام در مقام مقایسه با سایر استان‌ها رتبه اول را کسب کرد و در نهضت ملی مسکن نیز موفق به کسب رتبه هفتم در بین استان ها شد که با اقدامات جدید در حوزه مسکن استان، این رتبه ارتقا خواهد یافت.

وی تصریح کرد: اگر چه معضل بیکاری بعنوان یک میراث از گذشته تا به امروز وجود داشته اما سهم و تعهد ایجاد اشتغال در استان به میزان ۶ هزار و ۶۷۲ نفر بوده و برابر اعلام رسمی و استعلام از وزارت خانه ها و راستی آزمایی صورت گرفته، استان ایلام موفق به کسب رتبه نخست شده است.

استاندار ایلام عنوان کرد: در مجموع و در چند شاخص ارزیابی استانداران، استان ایلام در مقام مقایسه با سایر استان‌ها رتبه خوبی را کسب کرد.

بهرام نیا در ادامه مهم ترین اولویت های استان را رفع بیکاری، مهار تورم و بهبود معیشت مردم عنوان و خاطر نشان کرد: مدیران با این رویکرد در راستای رونق تولید و اشتغال تلاش کنند.

استاندار ایلام در ادامه با بیان اینکه خروجی جلسات باید منتهی به تجارت و رونق شود، از اتاق بازرگانی استان خواست در این راستا نقش آفرینی بیشتری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد جدیدی در حوزه ارتباط با دولت جدید عراق شکل گرفته و باید از این فرصت در راستای تقویت اقتصاد و توسعه تجارت چمدانی استفاده کرد.

بهرام نیا در ادامه گفت: بازدیدهای سرزده از ادارات استان با هدف ارزیابی عملکرد مدیران در رابطه با نحوه رسیدگی به درخواست ها و مشکلات مردم آغاز شده و به طور متناوب استمرار خواهد داشت.

استاندار ایلام با بیان اینکه اجرای بازدیدهای سرزده در راستای میزان تکریم ارباب رجوع خواهد بود، خاطرنشان کرد: علاوه بر این باید میزهای خدمت در ادارات استان فعال شود تا مردم برای انجام امورات خود در ادارات سرگردان نشود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید