امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

۴۸ هزار متر از اراضی کشاورزی بهارستان آزادسازی شد

بهارستان – ابتکارآنلاین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان از آزادسازی ۴۸ هزار متر از اراضی کشاورزی تغییر کاربری یافته در این شهرستان خبر داد.
کد خبر: 6501
زمان انتشار: ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵ بعد از ظهر -
65 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مهدی فرقی با اشاره به آزادسازی اراضی کشاورزی بهارستان اظهار داشت: با حکم دادستانی و مشایعت نیروی انتظامی در راستای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در زمینهای زراعی ۴۱ مورد تغییر کاربری‌ها قلع و قمع شد.

وی افزود: اراضی کشاورزی در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها  از ساخت و ساز غیر مجاز آزاد سازی شد و این روند ادامه خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان در ادامه گفت: ۴۸ هزار متر از اراضی کشاورزی که در آنها ساخت و ساز غیرمجاز و بدون اخذ مجوز انجام شده بود در نسیمشهر بهارستان آزادسازی شد تا از تغییر کاربری اراضی کشاورزی جلوگیری شود.

فرقی تصریح کرد: در آزادسازی اراضی کشاورزی مواردی از قبیل ساخت ویلا و بنا، دیوارکشی، محوطه سازی و تفکیک اراضی که سابقه کشت محصولات کشاورزی در این اراضی را داشت قلع و قمع شد.

مدیر جهاد کشاورزی در پایان خاطرنشان کرد: تغییر کاربری و تفکیک اراضی کشاورزی بدون مجوزات لازم خلاف قوانین و مقررات است و جهاد کشاورزی در اجرا و اعمال قانون با هیچکس مماشات نخواهد کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *