امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

ماجرای مشاهده پلنگ ‌در دماوند چه بود؟

دماوند – ابتکارآنلاین: فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست دماوند با تأکید بر اینکه فیلم مشاهده پلنگ در دماوند، مورد تأیید محیط‌بانان قرار نگرفت، گفت: مشاهده پلنگ در این فصل در حاشیه زیستگاه‌ها دور از انتظار نیست.
کد خبر: 6538
زمان انتشار: ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶ بعد از ظهر -
60 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – انتشار فیلمی از یک قلاده پلنگ در حاشیه یکی از زیستگاه‌ها که عنوان شده بود در شهرستان دماوند است خبرساز شد لذا جهت حفاظت از این‌گونه با ارزش با تشدید گشت و کنترل در منطقه اعلامی موضوع از سوی محیط‌بانان شهرستان در دست بررسی قرار گرفت.

فیلم وجود پلنگ توسط یکی از شهروندان دوستدار محیط‌زیست و طبیعت‌گرد که در حین پیاده‌روی در حاشیه یکی از زیستگاه‌های شهرستان بوده و با گوشی تلفن همراه موفق به فیلم‌برداری از آن شده است برای اداره محیط‌زیست شهرستان دماوند ارسال شده بود.

نقی میرزاکریمی رئیس اداره و فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان دماوند با اشاره به دریافت فیلم و بررسی موضوع اظهار داشت: از آنجا که مشاهده پلنگ در این فصل در حاشیه زیستگاه‌ها دور از انتظار نیست، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت اما شهروندان نگران نباشند زیرا خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

وی افزود: براساس تحقیقات و بررسی‌های اولیه میدانی محیط‌بانان اداره محیط‌زیست دماوند تهیه فیلم را با توجه به آشنایی با زیستگاه‌ها از سطح شهرستان تأیید نکردند.

رئیس اداره و فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان دماوند در ادامه گفت: در برخی از زیستگاه‌های حیات‌وحش شهرستان بارها پلنگ توسط دوربین‌های تله‌ای سازمانی ثبت‌شده و وضعیت نسبی این‌گونه مطلوب است.

میرزاکریمی در پایان خاطرنشان کرد: کارشناسان و محیط‌بانان کلیه امور جانوران وحشی مربوط مانند مشاهده گربه‌سانان بزرگ جثه را به‌منظور جلوگیری از نزدیک شدن به مناطق مسکونی و همچنین حفظ جان حیوان در اسرع وقت مورد بررسی قرار می‌دهند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *