امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

۳۰ طرح بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان افتتاح شد

زاهدان – ابتکارآنلاین: رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۳۰ طرح بخش کشاورزی از محل اعتبارات دولتی، تسهیلات بانکی و آورده بخش خصوصی گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این استان به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: 6870
زمان انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰ بعد از ظهر -
57 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سیدمحمدرضا سید حسینی اظهارداشت: ۵۱۳ طرح بخش کشاورزی با سرمایه گذاری۲ هزار و ۲۶۹ میلیارد تومان گرامیداشت دهه فجر امسال در سیستان و بلوچستان در حال بهره برداری است.

وی ادامه داد: طرح‌های بهبود تولیدات دامی، بهبود تولیدات گیاهی، آب و خاک و امور فنی مهندسی، امور عشایری، شیلات آب‌های داخلی، شیلات آبهای فراساحلی، سازمان تعاون روستایی، دامپزشکی، منابع طبیعی و آبخیزداری، مدیریت ترویج کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی طرح‌های افتتاحیه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان ویژه ایام الله دههٔ فجر را تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: این طرح‌ها برای بیش‌از ۱۰ هزار نفر شغل دائم و حدود ۶ هزار نفر نیز در استان شغل موقت ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: بیش‌ از ۲۰ هزار خانوار روستایی و عشایری از مزایای این طرح‌ها بهره‌مند خواهند شد.

حسینی تولید برخی محصولات کشاورزی دو بار در سال، دارا بودن رتبه نخست سطح زیر کشت و رتبه دوم تولید خرمای کشور، رتبه نخست محصولات گرمسیری، خودکفایی در گوشت قرمز، تولید گونه‌های نادر نباتی نظیر انگور یاقوتی به عنوان پیش رس‌ترین انگور کشور، برخورداری از گونه‌های دامی نظیر گاو سیستانی به عنوان بهترین نژاد گوشت ایران، گاو و مرغ دشتیاری، مرغ خزک، گوسفند بلوچی و دارا بودن نصف جمعیت شتر کشور و دسترسی به آبهای آزاد و امکان صید در اقیانوس هند با صید سالانه بیش‌ از ۴۴ درصد کل صید کشور را از مهمترین توانمندی‌های منحصر به فرد سیستان و بلوچستان در حوزه کشاورزی عنوان کرد.

وی ادامه داد: همچنین از دیگر ظرفیت های بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان می‌توان به ظرفیت بالای واردات دام از مرز با برخورداری یک‌هزار و ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشورهای افغانستان و پاکستان، وجود سه مرکز تحقیقات کشاورزی، منابع طبیعی، علوم دامی و شیلاتی و چهار مرکز آموزش عالی، ظرفیت بالا و مناسب برای توسعه جامع واحدهای دام و طیور صنعتی و سنتی و افزایش سطح زیر کشت محصولات بخش کشاورزی به ۲ برابر وضع موجود یعنی بیش‌ از ۴۰۰ هزار هکتار در صورت ایجاد زیربناهای بخش کشاورزی اشاره کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات