امروز دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳
وزیر علوم:

صندوق های علم وفناوری در کشور تشکیل می شود

ساری – ابتکارآنلاین: وزیر علوم، تحقیقات وفناوری از تاسیس صندوق های علم وفناوری در کشور خبر داد و گفت: پنج درصد بودجه دانشگاه ها به فعالیت های فرهنگی تخصیص داده می شود.
کد خبر: 7781
زمان انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰ بعد از ظهر -
55 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر- محمدعلی زلفی گل پیش ازظهر جمعه در نشست با مجمع نمایندگان استان با اشاره به اهمیت علم در جهت گیری توسعه کشورگفت: دانشگاه‌ها در مدار توسعه و تقویت دولت سیزدهم قرار دارند.

وی با اشاره به مزیت‌های توسعه مازندران افزود: مأموریت دانشگاه‌های مازندران باید متناسب با مزیت‌های توسعه این استان تعریف شود.

وی لزوم توجه به قانونمداری در اداره امور را یادآور شد وافزود: دانشگاه‌ها و استادان علوم مختلف در کانون برنامه‌های توسعه کشور قرار دارند.

زلفی گل از تأسیس صندوق‌های علم و فناوری در کشور خبر داد وافزود: برای پاسخگویی به نیازهای فرهنگی دانشگاه‌ها ۵ درصد بودجه دانشگاه‌های کشور به فعالیت‌های فرهنگی اختصاص خواهد یافت.

همچنین در این جلسه اعضای مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه‌های این استان بر لزوم توجه به مراکز آموزش عالی و تقویت بودجه این مراکز و عملیاتی شدن دانشگاه‌های مازندران بر اساس نیازهای توسعه تاکید کردند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *