امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
رئیس قوه قضائیه:

بخشی از رفع مشکل کمبود نیرو و قاضی خارج از توان قوه قضائیه است

اصفهان – ابتکارآنلاین: رئیس قوه قضائیه گفت: رفع بخشی از مسئله کمبود نیرو و قاضی در توان قوه قضائیه نیست و دولت باید بودجه تأمین کرده و مجوز استخدام دهد.
کد خبر: 7858
زمان انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰ بعد از ظهر -
122 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر- حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای بعد از ظهر دوشنبه در جلسه دیدار قضات و کارکنان دستگاه قضائی استان اصفهان، با اشاره به اینکه رفع مشکل ساختاری دادگستری‌ها و پست‌ها در دست قوه قضائیه است، اظهار داشت: در این باره دستور دادم و بخشی حل شده و بخشی دیگر که حل نشده تلاش می‌کنیم با کار کارشناسی برطرف شود.

وی با بیان اینکه بخشی از حل مشکل کمبود نیرو و قاضی در توان ما است و بخشی در اختیار دستگاه قضا نیست، افزود: چهار دوره آزمون اختصاصی در استان اصفهان برگزار شده و اجازه می‌دهم ظرفیت را به پنج تا ۶ دوره افزایش دهید، برگزاری این آزمون‌ها را در سال ۱۴۰۲ ادامه دهید؛ اگر توانستیم تعداد بیشتری جذب می‌کنیم زیرا بخشی در اختیار ما نیست و دولت باید برای کارمند جدید بودجه تأمین کند و اجازه استخدام دهد.

رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: براساس برنامه ششم توسعه قرار بود که هر ساله چهار هزار قاضی و ۳ هزار و ۲۰۰ کارمند استخدام کنیم اما دولت به هیچ وجه اجازه نمی‌داد؛ در نهایت دولت برای تعدادی از نیروها اجازه استخدام داد اما اعلام کرد بودجه نمی‌دهد و حقوق این نیروها باید از بودجه خود دستگاه قضا تأمین شود و به هر رو تلاش شد که حداقل ۷۷۰ کارمند به دادگستری استان اصفهان اضافه شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای با بیان اینکه موقت بودن شورای حل اختلاف ۲ بار تاکنون تمدید شده، گفت: بارها اعلام کردم که بیش از ۴۰ سال گذشته که در دستگاه قضائی بودم هیچ دوره‌ای ندیدم که قوه قضائیه مانند دوره فعلی با مجلس نشست داشته باشد و تمام کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس را دیده باشد، در حالی که در طول این یکسال و نیم همه وزرا و نمایندگان مجلس را از نزدیک دیدیم و یکی از مسائل را که طرح می‌کنیم مسئله شورای حل اختلاف است.

وی ادامه داد: سال گذشته که برای تمدید شورای حل اختلاف رفتیم اگر موضوع شوراهای حل اختلاف در مجلس مطرح و تصویب می‌شد قطعاً آنچه که مد نظر بود از مجلس خروجی نداشتیم و اینگونه نیست که همکاران در این رابطه تلاش نکنند، لازم است اگر راه حلی در این زمینه وجود دارد با پیشنهادات همراه باشد.

رئیس عدلیه ابراز داشت: معیشت کارکنان حرف حقی است اما معیشت امروز فقط مشکل من و شما نیست، زیرا تقریباً بخش قابل توجه افراد این مشکل را دارند و در این رابطه همه باید تلاش کنیم اما نتیجه نهایی دست من نیست و باید توجه داشت که دولت تلاش می‌کند مشکل معیشت را رفع کند.‌

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای اضافه کرد: اگر کسی لغزید باید با این لغزش درست برخورد شود، هشدار دهید باید حرمت کارمندان را رعایت و براساس محبت و مودت نظارت کنیم، گرفتاری‌ها و مشکلات و حجم کار زیاد است اما باید توجه داشته باشید که مردم شهید داده و انقلابی بسیار شایسته خدمت هستند.

وی در ادامه ابراز داشت: اگر خدا عنایت نمی‌کرد و بارندگی نمی‌شد امروز مشکلات ما خیلی سنگین‌تر بود اگر نعمت‌های خدا را پاس بداریم افزون می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای ادامه داد: دشمن در اغتشاشات اخیر به فضایی که ایجاد شد امید بسته بود، خیلی تلاش کرد و این محصول یک سال و دو سال اخیر قبل اغتشاشات بود.

وی اضافه کرد: دشمن باور داشت که همه چیز برای تجزیه کشور فراهم است و برنامه ریزی کرده بود و امید داشت که کل کشور را بهم بریزد و برخی قسمت‌های کشور را دچار اختلال جدی کند و کار به جایی رسیده بود که رئیس جمهور و پادشاه برای ما تعریف می‌کردند آن‌هم از یک گروهکی که دستش به خون مردم ایران آغشته است، گروهکی که همه مردم ما از آن تنفر دارند یا برای بازمانده پهلوی چه امیدهایی بسته بودند و تلاش می‌کنند.

رئیس دستگاه قضا افزود: این‌ها را عنایت خداوند و همت مسئولان و دلسوزان خنثی کرد؛ اگر از بیرون نگاه کنیم مشکل و نگرانی و ناراحتی وجود دارد دشمن امید بسته و همه تلاش کرده یک اجماع جهانی ایجاد کند، همه گروه‌های مسلح و غیر مسلح را تجهیز کرده، دهه‌ها رسانه فارسی و غیر فارسی را بکار گرفته و منتظر نتیجه است که الحمدالله شکست خورد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *